szerszam-hetek-akcio

Legjobb fúrókalapács otthoni használatra
Módosítva: 2024. február 13.
Létrehozva: 2024. február 13.

Legjobb fúrókalapács otthoni használatra

Az otthoni felújítások és barkácsprojektek izgalmas tevékenységek, de ahhoz, hogy a munkát hatékonyan és eredményesen végezzük, elengedhetetlen a megfelelő eszközök kiválasztása. A fúrókalapácsok, mint az egyik alapvető szerszámcsoport, kulcsszerepet játszanak számos otthoni munkafolyamatban, legyen szó akár egy egyszerű polc felszereléséről vagy egy komolyabb fal áttöréséről.

Tartalomjegyzék
  1. Miért jó, ha van otthon egy fúrókalapács?
  2. A fúrókalapácsok SDS befogással rendelkeznek!
  3. Hogyan válasszuk ki a legjobb fúrókalapácsot otthoni használatra?
  4. A legjobb fúrókalapácsok otthonra

Nézzük meg, hogy melyik a legjobb fúrókalapács otthoni használatra, és hogyan választhatjuk ki a legmegfelelőbb eszközt a szükségleteinkhez. Szó lesz a teljesítményről, ütőenergiáról, ergonómiáról, és minden fontos szempontot áttekintünk, hogy segítsünk kiválasztani a legjobb eszközt. Legyen szó akár a kezdő barkácsolókról, akik első lépéseiket teszik a szerszámok világában, vagy a tapasztaltabb mesteremberekről, a lenti információk birtokában már nem lesz nehéz a legjobb fúrókalapács kiválasztása.

Miért jó, ha van otthon egy fúrókalapács?

Sok háztartásban megtalálható a fúró-csavarozó, néha még egy ütvefúró is, amik segítségével már számos feladatot el tudunk végezni. Azonban vannak olyan helyzetek, amikor ezek nem tudnak segíteni. A leggyakoribb ilyen eset a beton fúrása. Akárhogyan is próbálkozunk, bármilyen fúrószárat is használunk, ezek az eszközök erre a feladatra nem alkalmasak.
Egy kertes házban általában nagyon sok betonfelület van, például a teraszok vagy a tárolók padlója is a legtöbb esetben ilyen.

Ezekre tetőt tartó oszlopok vagy korlátok rögzítési helyét egy fúrókalapáccsal egyszerűen előkészíthetjük. A panelben lakók számára pedig szinte lehetetlen enélkül bármit is a falra szerelni.
A multifunkciós készülékekkel nem csak a kemény anyagokban való fúrás lesz gyerekjáték, hanem a vésési munkálatok is leegyszerűsödnek.

A fúrókalapácsok SDS befogással rendelkeznek!

A fúrókalapács hatékonyságát a fúrószár forgómozgását kiegészítő ütő mechanizmus adja. A fúrószárra kifejtett ütéseket egy pneumatikus dugattyú segítségével végzi, ez teszi lehetővé a beton repesztését.
A fúrókalapácsok tokmánya eltérhet az olcsóbb, nem nagyteljesítményű ütésre kitalált fúrógépekétől. Nem alkalmaznak gyorsbefogó tokmányt. Úgynevezett SDS befogással rendelkeznek, aminek lényege, hogy a fúrószárat nem szorítja meg oldalról, hanem a száron kialakított nútok segítségével megvezeti. Így az ütési energiát teljes egészében a fúrószár kapja, és nem az egész tokmány végzi az ütéseket.

Hogyan válasszuk ki a legjobb fúrókalapácsot otthoni használatra?

A legtöbb esetben otthoni használatra nincs szükség nagyon drága és erős eszközre. Hacsak nem építkezünk vagy nagy felújítást végzünk, akkor az alkalmi használatokra valószínűleg elegendő egy közepesen erős modell.

Bár a legtöbb szerszámnál az elektromos teljesítmény az egyik legfontosabb paraméter, a fúrókalapácsok esetében inkább a készülék ütési energiája lényeges. Ez a legtöbbször 1 és 25 joule (J) között szokott lenni.

Minél nagyobb ez az érték, annál hatékonyabb a fúrókalapács. És persze annál drágább is. Akinek a pénztárcája engedi, természetesen megteheti, hogy otthonra is egy 15-20 J energiájú készüléket vegyen, de a legtöbbször egy 4-5 J-os gép is tökéletesen megfelel a házi barkács célokra. Ezek teljesítménye egyébként 800 és 1500 W körül szokott lenni. Viszonylag jó módszernek mondható a könnyebbek esetén, ha úgy választunk, hogy a készülék ütési energiája legalább akkora, mint a kilogrammban mért súlya.

Persze a nehéz gépek már robusztusabbak, kisebb ütőerővel is hatékonyak, ám nehezebben kezelhetőek, alkalmi használatra és kevésbé gyakorlottak számára elegendő lehet egy legfeljebb 5-6 kilós fúrókalapács is.

A további paraméterek is segíthetnek a választásban, mint a fordulatszám és az ütésfrekvencia, ami a percenkénti ütésszámot adja meg. Minél több ütésre képes a gép a megadott ütési energiával, annál gyorsabb munkára leszünk képesek.
Különösen a nem profi felhasználóknak fontosak a kiegészítő tulajdonságok. Például egy csúszókuplunggal szerelt fúrókalapács képes arra, hogy a fúrószár beakadása esetén kioldjon, így nem csavarja ki a motor a kezünkből a gépet, ezzel maximális biztonságot nyújtva.

A mélységállító segít abban, hogy véletlenül se fúrjunk olyan mélyen, hogy a fúrószárunk beköszönjön a szomszédba.

Sajnos, mint sokan tapasztalhatták már, a fúrókalapács nem tartozik a legcsendesebb gépek közé, továbbá az ütések miatt nagy rezgésnek van kitéve a használója. Bár előbbin csak a használat idejének megfelelő kiválasztásával tudunk segíteni, utóbbit sok modell hatékonyan kezeli, ezért érdemes a jó rezgéselnyelő markolattal készült gépek közül válogatni.

legjobb fúrókalapács a Graphite

A legjobb fúrókalapácsok otthonra

A leírtak alapján látható, hogy a széles választék bár már kissé zavarba ejtő lehet, a legjobb fúrókalapács kiválasztása nem is annyira bonyolult.

Először is válasszunk - akkus, elektromos, vagy benzines gépre van-e szükségünk. Akkusat akkor válasszunk, ha egyrészt kisebb ütési energiára van szükség és nincs a közelben áramforrás. Benzinest pedig akkor ha tényleg óriási ütőerőt kell kifejteni, hosszú időn keresztül.

Mi azt javasoljuk, hogy ha nem esel a fenti követelményekbe, akkor elektromosat válassz, ezek közül van egyébként is a legnagyobb választék.

 

Ár-érték arány bajnok
Az egyik legjobb ajánlatunk jelenleg az Extol Prémium fúrókalapács, ami 1500 wattos teljesítmény mellett 5,5 J ütési energiával rendelkezik, amivel betonban is már 32 mm átmérőjű furatokat is készíthetünk és 5,5 kg-os súlya miatt még a könnyen kezelhető kategóriába tartozik. Kiegészítő jellegű vésésre is alkalmas, amihez tartozék egy lapos- és egy spiccvéső, továbbá egy 8, 10 és 12 mm-es beton fúró, amelyek kompatibilisek az SDS plus tokmány befogással. A szett tárolását és szállítását egy műanyag koffer könnyíti meg.

 

Masszív, de még mindig nem ipari
Bár közel 9 kg-os súlyával jóval nehezebb, de masszív és erős kivitelű az Einhell RT-RH 32 fúrókalapács, ami hasonló paraméterek és tartozékok mellett több extra funkciót is tartalmaz, mint az elfordulást és túlterhelést megakadályozó csúszókuplung és a rezgéselnyelő markolat, amivel kényelmesebbé és biztonságosabbá válik a vele végzett munka.

 

Ipari minőség, barkács áron - titkos kedvencünk

Ha pedig az abszolút kedvencünket, mint legjobb fúrókalapácsot keresed, akkor ez az: a Graphite 58G862-es fúrókalapács.

  • 4,5 J ütési energia
  • 3200 ütés / perc
  • 1500 Watt teljesítmény
  • akár 36 mm fúrási átmérő betonban
  • 6 kg tömeg
  • műanyag hordtáska (koffer)
  • 3 év garancia
  • anti-vibrációs fogantyú
  • SDS Plus befogás
  • csomag része 1 fúrószár betonhoz, 1 vésőszár, porvédő köpeny és a hordtáska

Mi azt gondoljuk, hogy az a csomag, teljesítmény, garancia és minőség amit ez a termék képvisel ezért az árért az kvázi verhetetlen.

 

Az összes fúrókalapácsot a Profibarkácson itt találod.

Kapcsolódó ötletek

Falfúrás - 4 Jó Tanács
Idő: Kevesebb, mint 1 óra

Falat fúrni nem is annyira könnyű dolog, mint azt elsőre gondolnánk. Nem mindegy, hogy milyen gépet használsz, milyen a fúrófej, milyen anyagba milyen fejjel próbálsz lyukat fúrni és még sorolhatnánk a többi alapvető kérdést. Valamilyen alap fúró és fúrószár a legtöbb háztartásban azért akad, viszont érdemes lehet szétnézni a hasznos kiegészítők között, mert nagyon sokoldalúvá tudnak tenni egy mezei gépet is.

Herpácsi Gábor
Módosítva | 2024. március 18.