Áramfejlesztő, Aggregátor

Áramfejlesztő, vagy aggregátor vásárlását gond nélkül, szuper áron elintézheti a Profibarkácsnál. Webáruházunkban hordozható, benzinmotoros, önindítós, egyfázisú, valamint háromfázisú áramfejlesztő aggregátorok is kaphatók kedvező árakon. Rendkívül széles kínálatunkban összeszedtük a legmegbízhatóbb gyártók termékeit: Hyundai, Hecht, Scheppach, Einhell, Yato, Heron, és AGT áramfejlesztőt is megrendelhet a webshopunkban. Az áramfejlesztő generátorok (más néven aggregátorok) állandó villanyellátást tudnak biztosítani az olyan helyszíneken, ahol egyébként nem érhető el villamos energia hálózat.

Szűrés és rendezés
Szűrés törlése
Ár  (Ft)
-
59 989 Ft - 1 850 000 Ft
Márka
Ajánlott felhasználás
Teljesítmény  (LE)
-
1 LE - 20 LE
Üzemanyag
Hengerűrtartalom  (cc)
-
42 cc - 688 cc
Üzemanyag tartály térfogata  (liter)
-
2,7 liter - 28 liter
Indítás módja
Fázisok száma
-
1 - 3
Elektromos teljesítmény
-
680 - 8 500
Dugaljak száma
-
1 - 3
Termék státusza
Szűrés és rendezés
77 termék
77 termék

Mi az az áramfejlesztő, aggregátor?

Az áramfejlesztő, aggregátor egy olyan berendezés, ami elektromos energiát, magyarul áramot képes előállítani. Az élet számos területén alkalmazzák az áramfejlesztőket, akár azért, mert nincs elérhető hálózati elektromos energiaforrás, akár azért, mert sürgősen szükség van kiegészítő/alternatív áramellátásra. Építkezéseken, táborhelyeken, hajókon, lakóautókban, kórházakban, vészhelyzetekben nélkülözhetetlen készülékek.

Az aggregátorok általában mechanikai energiaforrásból, például belső égésű motorból vagy gázturbinából, esetleg hajtóműből nyerik a mozgási energiát, melyet elektromos energiává alakítanak. Léteznek kisebb, hordozható áramfejlesztők és nagyobb, rögzített telepítésű áramfejlesztők is.

Hogyan működik az áramfejlesztő, hogyan "készíti" az elektromos áramot?

Az aggregátor, vagyis az áramfejlesztő működése során az elektromágneses indukció révén alakítja át a mechanikai energiát elektromos energiává.

Az aggregátorban található motor vagy motoros egység általában belső égésű motor vagy gázturbina, amely mozgási energiát biztosít a rendszer számára.

Az áramfejlesztőben van egy rotor és egy státor. A rotor az a forgó rész, amely általában mágneses anyagból vagy mágnesekből készül. A státor pedig a rögzített tekercsek hálózata, amely körülveszi a rotort. A rotor forgása változó mágneses teret generál a tekercsek körül, ami elektromos feszültség indukálódásához vezet.

Az indukált feszültség egy külső áramkörbe vezethető, amelyben elektromos eszközök találhatók. Az áramkör zárlatos állapotban van, és ennek eredményeként az elektromos feszültség árammá alakul át, amely képes táplálni a csatlakoztatott elektromos berendezéseket vagy eszközöket.

melyik a legjobb áramfejlesztő

Melyik a legjobb áramfejlesztő generátor?

Ha tudni akarjuk melyik a legjobb aggregátor számunkra, át kell gondolni néhány tényezőt!

Aggregátor választása előtt alaposan át kell gondolni a felhasználási célt! A legjobb áramfejlesztők a Scheppach, Einhell, AGT, Hecht, Hyundai gépei közül kerülnek ki, teljesítményüket tekintve pedig egyértelműen a felhasználási célhoz kell igazítani a választást!

Ismerni kell, hogy az aggregátorral működtetni kívánt berendezés mekkora villamosenergia teljesítményt igényel, ezt az áramfejlesztőnek mindenképpen hozni kell!

A legjobb áramfejlesztő megtalálásához a felhasználási célon túl a teljesítményigény, a hordozhatóság, megbízhatóság, zajszint, üzemanyag felhasználás, ár szempontjából legideálisabb berendezést kell megtalálni!

Hogyan válasszak aggregátort?

Az ideális aggregátor kiválasztásához pontosan ismerni kell a felhasználás célját, módját, gyakoriságát! Az alábbiakat kell figyelembe venni áramfejlesztő vásárlása előtt:

  • teljesítmény: amikor áramfejlesztőt vásárolunk, pontosan tudnunk kel, mennyi készüléket akarunk róla üzemeltetni. Mindet vedd figyelembe, melyek egyszerre fognak üzemelni! A működtetendő elektromos berendezések teljesítményfelvételét ilyenkor össze kell adni és ennek megfelelően választani áramfejlesztőt!
  • feszültség: A készülék feszültségének megállapítása nem nehéz. A 230 V-os feszültséggel rendelkező berendezés vezetékének végén 2 vagy 3 érintkezős dug villát látsz. A háromfázisú csatlakozók (400 V, korábban 380 V) színe és kinézete is eltérő, plusz láthatóan 4 vagy 5 érintkezőjük van. A háromfázisú áramfejlesztő berendezések egyfázisú feszültséget is képesek előállítani, de egyfázison mindig kisebb teljesítményt tudnak leadni.
  • biztonsági tényező: Miután összeadtuk az aggregátorról egyszerre üzemeltetendő készülékek teljesítményét, arra is gondoljunk, hogy egyes gépek az indítás pillanatában nagyobb teljesítményt vesznek fel. Indokolt lehet akár háromszoros túlméretezés is. Ha 2 elektromos gépünk 800W-ot igényel, azt szorozva 3-mal, vagyis 2400 VA teljesítményű aggregátor lehet optimális. Figyelj a gyártók által feltüntetett maximális és névleges, azaz a tartósan terhelhető teljesítményre!

Barkácsgépeknél 2-szeres túlméretezés is elég lehet, háztartási elektronikai berendezéseknél 1,5-szörös.

  • kivitel: A szinkron generátoros gépek jobban viselik az induláskor nagyobb teljesítményfelvételű fogyasztókat. Fontos, hogy az aggregátor rendelkezzen elektronikus feszültségszabályozóval, azaz AVR-rel!
  • minőség: Egy áramfejlesztő nem a legolcsóbb és az emberfia szeretné jó sokáig használni! Ebből adódik, hogy törekedj minőségi aggregátort vásárolni, melyek belső felépítésükben, a felhasznált anyagok minőségében, megbízhatóságukban és innovatív technológiai megoldásaikban is különböznek az olcsó, márkátlan, gagyi berendezésektől.

 Mi az AVR?

Mi az az AVR?

Az AVR vagyis elektronikus feszültségszabályozó nagyon is szükséges az aggregátorba!

Az AVR rendszerű szabályzás megbízhatóan, stabilan fenntartja a feszültséget dinamikus terhelésváltozás esetén is. Ezek az AVR-es áramfejlesztők alkalmasak a kényes elektronikai készülékek üzemeltetésére is.

Milyen paraméterekre figyeljek vásárlás előtt?

Mielőtt aggregátort vásárolunk, az össz teljesítmény igényt alaposan mérjük fel! Figyelembe kell venni, hogy egyes elektromos eszközök indításánál több energiára van szükség.

Hajszárítók, vízforralók, vasalók, tűzhelyek, hőlégfúvók hivatalos teljesítményét szorozzuk meg 1,2-vel!

Ha sarokcsiszolót, barkácsgépet, körfűrészt üzemeltetnénk róla, a teljesítmény 3-szorosára is szükség lehet. Hűtőszekrény, légkondi, kompresszor, szivattyú esetén akár 5-szörös teljesítménnyel kell kalkulálni!

Át kell gondolni, hogy egyfázisú vagy háromfázisú áramfejlesztőt vásárolunk! Míg az egyfázisúakat csak egyfázisú készülékekhez tervezték, addig a háromfázisúak nemcsak háromfázisú, hanem egyfázisú készülékeket is képesek ellátni árammal.

A feszültségszabályozás igen fontos, ha AVR rendszerű a berendezés, mégjobb! Vásárlás előtt a kivitelre, egyéb funkciókra (pl. távirányító, elektromos indítás, kijelző, automatikus védelmi rendszerek) is érdemes odafigyelni, mi magunk melyiket tartjuk ár-érték arányban szükségesnek!

Hol használnád az áramfejlesztőd?

Az áramfejlesztők használata széles körben elterjedt. Az építőipari munkálatok, hétvégi nyaraló elektromos eszközeinek működtetése, áramkimaradás esetén otthon, de nélkülözhetetlenek áramkimaradás esetén kórházakban, repülőtereken és számos

Építőiparban – házfelújításoknál, építkezéseken, ahol az építőipari gépekhez energiára van szükség.

Nyaralóban –ahol nincs villamosenergia, vagy gyakori a kimaradás

Kempingezéskor, sátorozáskor, lakókocsiban – hűtőszekrényhez, rádióhoz, főzőlaphoz többek között.

Házban /lakásban– vihar, áramkimaradás esetén, szivattyú üzemeltetésére, gépek üzemeltetésére.

Tartalék energiaforrásként repülőterek, kórházak, információs központok stb. számára.

Aggregátor, áramfejlesztő

Milyen üzemanyag kell az aggregátorba?

Az áramfejlesztő működhet benzinnel, gázolajjal, gázzal. Eltérőek az üzemeltetési költségeik és a környezeti hatásaik is.

  • a benzines áramfejlesztők a legelterjedtebbek. Hobbi és profi célokra is használják
  • dízel áramfejlesztők főként építkezéseken, robusztusabbak, általában 3 fázisú építőipari gépekhez tervezték őket.
  • gázmotoros áramfejlesztők környezetbarátabb technológiát takarnak és üzemeltetési költségeik is alacsonyabbak.

Ma már léteznek úgynevezett hibrid áramfejlesztők is, melyek benzin, LPG és földgáz elégetésére alkalmas motorral vannak felszerelve, hosszabb üzemidőt is bírnak.

Hordozható áramfejlesztők

A hordozható aggregátorok képesek elektromos energiát termelni, mindamellett, hogy könnyen szállíthatóak, mozdíthatóak. Kompakt kialakítással, ergonomikus fogással számos területen megállják a helyüket.

Általában hordozható áramfejlesztőt használnak:

  • kempingezés, sátorozás során
  • rendezvényeken, piknikek alkalmával (pl. zene vagy hűtő üzemeltetéshez)
  • vészhelyzetek során (hűtők, orvosi eszközök)
  • munkavégzéshez: építkezés, külső helyszíni munkák során

A hordozható aggregátorok általában kisebb teljesítménnyel rendelkeznek, mint az ipari aggregátorok.

A motor minősége

Az aggregátorok motorjának minősége kulcsfontosságú szerepet játszik az áramfejlesztő teljesítményében és megbízhatóságában. A motor minősége jelentősen befolyásolja az aggregátor hosszú távú teljesítményét, üzemidejét és karbantarthatóságát.

Az alábbiakban néhány fontos szempontot kiemelnénk a motor minőségével kapcsolatban:

Márka és Gyártó: Ismert és megbízható aggregátor márkákat válassz, amelyek hosszú ideje jelen vannak a piacon és jó visszajelzéseket kapnak a felhasználóktól. A megbízható gyártók általában magas minőségű alkatrészeket és fejlesztett technológiát alkalmaznak.

 

Karbantartás és szervizelhetőség: A motor könnyen karbantartható és szervizelhető legyen! Fontos, hogy könnyen hozzáférhetőek legyenek a fontos alkatrészek és egy olajcsere se legyen bonyolult!

Garancia: Nézd meg, hogy a gyártó milyen garanciát kínál a motorra és az aggregátorra. A Profibarkácsnál extra garanciát is vásárolhatsz.

A Heron, AGT , Hyundai, Hecht gyártók aggregátorai kiemelkedőek minőségükben és megbízhatóságukban.

Az áramfejlesztő teljesítménye egyfázisú fogyasztók esetén

Egyfázisú áramfejlesztő (220 V-os) egyfázisú gépekhez való. Háromfázisú, azaz 380 V-os gépeket nem tudunk egyfázisú aggregátorról üzemeltetni.

Az áramfejlesztőt az ellátni kívánt fogyasztókhoz kell választani. Ha csak egyfázisú fogyasztókat kell táplálni (pl. egy lakóház vagy nyaraló esetében), akkor egyfázisú áramfejlesztőt válassz!

A házakba bevezetett három fázis az egyfázisú fogyasztók között egyenlőtlenül van szétosztva, ezért egy háromfázisú áramfejlesztő esetén túlterhelné az adott fázis tekercselését, amitől a generátor tönkre mehet.

Ideális választás egy minden egyfázisú fogyasztót ellátni képes egyfázisú áramfejlesztő.

Háromfázisú áramfejlesztőt csak olyan helyre telepítsünk, ahol háromfázisú fogyasztók vannak.

Az áramfejlesztő csendes működés közben?

Az áramfejlesztők csendessége változó lehet attól függően, hogy milyen típusú aggregátort választunk és milyen teljesítményű eszközöket működtetünk vele.

 Általánosságban elmondható, hogy a csendes áramfejlesztők gyakran magasabb árkategóriában találhatók meg, és kifejezetten arra tervezték, hogy csökkentsék a zajszintet. Azonban a kisebb méretű, hordozható áramfejlesztők, különösen a benzinnel működő típusok, általában magasabb zajszinttel működnek.

A zajszintet decibel (dB) egységben mérik, és általában az áramfejlesztő műszaki adataiban található meg. A kisebb zajszint azt jelenti, hogy az áramfejlesztő kevésbé hangosan működik, ami különösen fontos lehet olyan környezetekben, ahol a csend vagy a környezeti zajszint fontos szempont.

Ha csendes áramfejlesztőt keresel, nézd meg azokat a modelleket, amelyekben kifejezetten hangsúlyt fektetnek a zajszint csökkentésére. Ezeknek az áramfejlesztőknek gyakran van olyan funkciójuk, amely a motor rezgéseit és a zajszintet csökkenti. Keresd azokat a jellemzőket, mint például "halk üzemmód" vagy "csendes működés", amelyek azt jelzik, hogy az adott modelleknél a zajszint minimalizálása érdekében fejlesztéseket hajtottak végre.

A csendesebb áramfejlesztők is kibocsátanak bizonyos zajszintet, különösen nagyobb terhelés mellett.

Mennyit fogyaszt egy áramfejlesztő?

 Az áramfejlesztő fogyasztása a teljesítménytől és az üzemidőtől függ, és az üzemanyagtípus is befolyásolhatja. Az áramfejlesztők gyártói általában kilowattban (kW) vagy voltamperben (VA) adják meg a berendezések teljesítményét. A fogyasztás számítása során a teljesítmény és az üzemidő szorzataként számolhatjuk ki az energiát, amelyet az áramfejlesztő felhasznál.

A fogyasztás számításánál használhatjuk a következő egyszerű képletet:

Fogyasztás (kWh) = Teljesítmény (kW) × Üzemidő (óra)

Az üzemidőt órában mérik, és azt mutatja, hogy mennyi ideig üzemel az áramfejlesztő. Például, ha egy 1 kW teljesítményű áramfejlesztőt 6 órán keresztül működtetünk, a fogyasztás 1 kW × 6 óra = 6 kWh lesz.

Fontos megjegyezni, hogy az üzemidő során az aggregátor tényleges fogyasztása változhat a terheléstől és a motorteljesítmény-faktortól függően. Továbbá, az üzemanyagtípus is befolyásolja a fogyasztást. Például, a dízelmotorok általában hatékonyabbak lehetnek, mint a benzinnel működő motorok, és kevesebb üzemanyagot fogyaszthatnak.

Milyen típusú aggregátorok léteznek?

Benzinnel működő aggregátorok: Ezek a hordozható aggregátorok belső égésű motorral vannak felszerelve, amely benzinnel üzemelnek. Könnyen mozgathatók, és általában kisebb teljesítményt kínálnak. Alkalmasak táborozáshoz, kempingezéshez és kisebb elektromos berendezések működtetéséhez.

 

Dízelmotoros aggregátorok: Ezek az aggregátorok ugyancsak belső égésű motorral rendelkeznek, de dízelüzemanyaggal működnek. Általában hatékonyabbak és megbízhatóbbak nagyobb teljesítményszintekhez ajánlottak, és gyakran használják ipari és kereskedelmi környezetben.

 

Gázturbinás aggregátorok: Ezek a típusok a gázturbinák energiáját használják fel áramtermelésre. Gyorsan bekapcsolhatók és magas teljesítményt nyújtanak. Gyakran ipari alkalmazásokban, adatközpontokban és más olyan helyeken használják, ahol gyors és megbízható áramellátásra van szükség.

A dízel, vagy a benzines áramfejlesztő a jobb?

 A választás, hogy dízel vagy benzines áramfejlesztő jobb -e, függ a felhasználási igényektől, az alkalmazási területtől és az előnyöktől, amelyek az adott típusokkal járnak. Mindkét típusnak megvannak a maga előnyei és korlátai, így érdemes alaposan átgondolni, hogy melyik illik leginkább elvárásainkhoz.

Néhány összehasonlító szempont:

Dízel Áramfejlesztők:

Előnyök:

  • Hosszabb üzemidő: A dízel üzemanyag magasabb energiatartalommal rendelkezik, így hosszabb üzemidőt biztosíthat.
  • Hatékonyabb: Általában jobb üzemanyag-hatékonyság jellemzi őket, ami kevesebb üzemanyagköltséget eredményezhet hosszú távon.
  • Nagyobb teljesítmény: Dízelmotorok általában nagyobb teljesítményt tudnak kifejleszteni, amelyekre ipari vagy erőteljesebb alkalmazásokhoz lehet szükség.

Korlátok:

  • Hangosabb működés: Dízelmotorok általában hangosabbak a benzines motoroknál.
  • Kezdeti költség: Dízel aggregátorok esetében gyakran magasabbak lehetnek a beszerzési és karbantartási költségek.

 

Benzines Áramfejlesztők:

Előnyök:

  • Könnyebb indítás: Benzines motorok általában könnyebben indulnak hideg időjárás vagy hosszabb inaktivitás után.
  • Kisebb méret: Kisebb méretű és könnyebb súlyú lehet, ami hordozhatóság szempontjából előnyös.
  • Kisebb kezdeti költség: Általában olcsóbbak a dízel aggregátorokhoz képest.

Korlátok:

 

  • Korlátozott üzemidő: A benzines üzemanyag általában alacsonyabb energiatartalommal bír, így az üzemidő rövidebb lehet.
  • Kevésbé hatékony: Általában nagyobb üzemanyagfogyasztás jellemzi őket.

 

Ha hosszú üzemidőre van szükség, például vészhelyzetek esetén vagy ipari alkalmazásokban, akkor a dízel áramfejlesztő lehet a jobb választás. Ha kisebb teljesítményű és könnyebb eszközt keresel, amit időnként használsz majd, akkor a benzines áramfejlesztő is megfelelhet.

Mi az az inverteres áramfejlesztő aggregátor?

Az inverteres áramfejlesztő aggregátor egy speciális típusú aggregátor, amely inverter technológiát alkalmaz az áramtermelés során.

Az inverterek az elektromos áramot váltakozó áramból (AC) egyenárammá (DC) alakítják át, majd vissza váltakozó árammá, de tiszta és szabályozott hullámformában. Az inverteres áramfejlesztő aggregátorokat gyakran csendesebb működésre, magasabb hatékonyságra és stabilabb elektromos kimenetre tervezik, ami különösen fontos érzékeny elektronikus eszközök, mint például számítógépek vagy okostelefonok esetében.

 

Az inverteres áramfejlesztő aggregátorok előnyei:

Tiszta hullámforma: Az inverterek kimenete szabályozott és tiszta hullámformájú váltakozó áramot hoz létre, amely hasonlít a hálózati elektromos áramhoz. Ez segít megelőzni az érzékeny elektronikus berendezések meghibásodását vagy zavarát.

Csendesebb működés: Az inverter technológia lehetővé teszi az üzemanyag-megtakarítást és az alacsony fordulatszámú működést, amely csökkenti a zajszintet. Ez különösen hasznos, ha csendesebb környezetben vagy lakóterületen használják az aggregátort.

Stabil teljesítmény: Az inverterek automatikusan szabályozzák a motor fordulatszámát az aktuális terhelés alapján, ami stabilabb és megbízhatóbb elektromos kimenetet eredményez.

Üzemidő-megtakarítás: Az inverterek hatékonyabbak lehetnek az üzemanyag-felhasználás terén, mivel a motort a terhelésnek megfelelően szabályozzák.

Könnyűség és hordozhatóság: Az inverteres áramfejlesztők általában kisebbek és könnyebbek, ami kényelmesebbé teszi a szállítást és a tárolást.

Az inverteres áramfejlesztő aggregátorok általában kisebb teljesítményszintekkel rendelkeznek, és kiválóak olyan helyzetekben, ahol tiszta és stabil elektromos áramra van szükség, például kempingezésnél, piknikeknél vagy bárhol, ahol érzékeny elektronikai eszközöket szeretnénk működtetni.

Az áramfejlesztő karbantartása

Az áramfejlesztő karbantartása kulcsfontosságú ahhoz, hosszú távon tudjuk az eszközünket használni, és lecsökkentsük a meghibásodás eséléyt.

Tartsd tisztán az üzemanyagtartályt és cseréld ki az üzemanyagot időnként, hogy elkerüld az ülepítődést és a minőségromlást.

Használj tiszta, minőségi üzemanyagot a motor számára. Rendszeresen ellenőrizd az olajszintet és cseréld le az olajat a gyártó által előírt gyakorisággal. Érdemes a mozgó alklatrészeket rendszeresen ellenőrizni, illetve cserélni ha szükséges. 

 

Mit tegyek, ha sokáig volt használaton kívül az áramfejlesztőm?

Ha sokat áll az áramfejlesztő, nincs használva és a benzintank tele van, ki kell önteni belőle és újat tölteni bele! Az ólommentes benzinben alkoholszármazékkal van növelve az oktánszám, ha ez elpárolog, akkor nem indul az áramfejlesztő. 

Az áramfejlesztő meghibásodása

Sokféle probléma felléphet egy generátor esetén, például:

 

  • Indítási problémák:

A gyújtásrendszer hibája (gyertya, gyújtógyertya kábel).

Üzemanyagellátás problémái (tisztítás, karbantartás szükséges).

  • Nem termel elektromos áramot:

Generátor alkatrészeinek meghibásodása.

Elektromos csatlakozók lazák vagy hibásak.

  • Nem Stabil elektromos kimenet:

Inverter hibája vagy vezérlőpanel problémái.

  • Motorhiba:

Olajszint alacsony vagy szennyezett.

Légfilter eltömődése.

Hűtési problémák.

  • Zajváltozás vagy abnormális hangok:

Alkatrészek sérülése vagy kopása.

Mechanikai problémák a motorban.

  • Üzemanyagszivárgás:

Üzemanyagrendszer sérülése vagy szivárgása.

  • Elektronikai Hiba:

Vezérlőpanel vagy vezérlőegység hibája.

  • Gyújtási problémák:

Gyújtáskor nem induló motor.

  • Lerobbanás vagy nem stabil működés terhelés alatt:

Üzemanyag- vagy levegőellátás problémái.

 

Az áramfejlesztők működése összetett lehet, és a hibás megszerelése speciális tudást és szakértelemet igényelhet. A rendszeres karbantartás és a gyártó által ajánlott útmutatások követése segíthet csökkenteni a meghibásodások kockázatát.

Mit tegyek, ha lemerült az áramfejlesztő akkumulátora?

Hiába van üzemanyag az áramfejlesztőben, ha az akkumulátor lemerült, nem fog működni. Vagy fel kell tölteni, mégpedig úgy, hogy az áramfejlesztőt a hálózati elektromos áramhoz csatlakoztatjuk, vagy ki kell cserélni az akkumulátort, ha nem töltődik, nem működik.

Mit tegyek, ha megszívta magát a benzinmotoros áramfejlesztő?

Ha a benzines áramfejlesztő megszívja magát, alacsony teljesítményt, magas üzemanyagfogyasztást, nehéz indítást eredményezhet, de keletkezhet fekete füst vagy kellemetlen szag is és instabillá válhat a berendezés működése.

Ha ilyet tapasztalsz, érdemes ellenőrizni a karburátort és az üzemanyagrendszer állapotát! Lehet, hogy a karburátor nem jól van beállítva vagy egyes alkatrészeket tisztítani vagy cserélni kell!

Miért nem indul az áramfejlesztőm?

Az alábbiak okai lehetnek annak, ha nem indul az aggregátor, ilyenkor nézzük meg:

 

  • Vízszintesen áll az áramfejlesztő? Nagy dőlésszög esetén nem tud jól működni a karburátor.
  • Benzin legyen, és kellő mennyiségben az áramfejlesztő tankjában!
  • Talán régi az áramfejlesztő benzintankjában lévő benzin.
  • Nézd meg, ki van-e nyitva az áramfejlesztő benzincsapja?
  • Be van-e kapcsolva az áramfejlesztő gyújtáskapcsolója?
  • Van-e elég motorolaj a motorban? Amikor kevés a motorolaj, nem indul be az aggregátor.

 

Fontos a bejáratás, persze egyes gyártók nem írják elő. A bejáratás lényege aterhelésmentes működés. Ilyenkor úgy járatjuk az áramfejlesztőt, hogy nincs rákötve fogyasztó. Nagyjából ¼ tank elfogyasztásával lehet kellően bejáratni az áramfejlesztő generátor motorját.

Megázhat az áramfejlesztőm, vagy baj ha vizes lett?

Az áramfejlesztőnket védjük a víz ellen! Elektromos és mechanikus alkatrészei is vannak, ha bejut a víz, károsodhat, rövidzárlatok, elektromos hibák állhatnak elő.

áramfejlesztő árak

Áramfejlesztő árak

Az áramfejlesztő árakat tekintve nagyjából 90 ezer forinttól egészen 2-3 millió forintig találni különböző gyártmányokat.

 

Áramfejlesztő márkák a Profibarkácsnál

A Profibarkács elkötelezett a minőségi szerszámgépek, berendezések iránt. Áramfejlesztőkből is csak a legnagyobb márkák megbízható termékei vannak a palettán. Olyan neves gyártók aggregátorai szerezhetőek be a Profibarkácsnál, mint a Hyundai, AGT, Heron, Yato, Hecht, Einhell, Scheppach vagy a Media Line.

Áramfejlesztőm már van, vegyek mellé egy feszültségstabilizátort?

Egy minőségi feszültségstabilizátor megfontolandó lehet, ha érzékeny elektronikai eszközöket akarunk az aggregátoron keresztül üzemeltetni vagy az áramellátás a környékünkön instabil, ingadozó. Ezek segítenek megvédeni a berendezéseinket a feszültségingadozástól, túlfeszültségtől.

Mennyit fogyaszt az áramfejlesztő?

Az áramfejlesztőknél általában használt HONDA motoroknál ez 313 g/kWh (0,313 kg/kWh). Ez a szám azt az üzemanyag mennyiséget jelöli grammban amely 1 kW teljesítmény előállításához 1 órán át szükséges. PÉLDA: Egy áramfejlesztő 2 kW teljesítmény, 3 órán át történő előállításához: Fogyasztás (liter) = 0.313 kg/kWh x 1.4 (gramm→liter) x 2 kW x 1.25 (a generátor hatékonysága) x 3 óra = 3.3 l üzemanyagot fogyaszt. Ebből kiszámolható, hogy mennyi ideig tudja az áramfejlesztő az üzemanyagtank utántöltése nélkül ellátni a fogyasztókat. Szükség esetén az AGT áramfejlesztőket nagyobb üzemanyagtankkal is tudjuk szállítani.

Mekkora áramfejlesztőt érdemes választani?

Az elméletben szükséges teljesítmény az egyes fogyasztók terheléseinek összege. Általában érdemes legalább 10% többlettel számolni mivel lehet, hogy több terhelést kap az áramfejlesztő, illetve új fogyasztókat csatlakoztatunk rá. Fontos: Az áramfejlesztők folyamatos üzemét a maximális teljesítmény 80%-ára méretezik, tehát egy 1 kW teljesítményű áramfejlesztőről 0,8 kW-os fogyasztó üzemeltethető folyamatosan. Az áramfejlesztő teljes teljesítményét állandóan kihasználni nem szabad! Fontos: Az elektromotoros fogyasztók induláskor rövid időre jelentősen túlterhelik az áramfejlesztőt, ezért ilyen fogyasztók esetén az áramfejlesztő teljesítményének legalább 2-3-szorosan kell meghaladnia a róla üzemeltetett elektromos motor teljesítményét!

Miért nem használható az egy- és háromfázisú aljzat egyszerre?

A háromfázisú generátorokat gyakran használják egyfázisú fogyasztók táplálására. Ehhez a háromfázisú generátorok egyik fázisának kivezetésével hozzák létre a gépről levehető egyfázisú teljesítményt. Ez hozzátartozik a gép rendes üzemeléséhez. A két aljzat egyszerre történő használata esetén az egyfázisú feszültség létrehozására megcsapolt tekercselés túlterhelődik és tönkremegy, mivel egyszerre használjuk egy- és háromfázisú feszültség előállítására. Általában egy fázison a háromfázisú generátor teljesítménynek csak 40%-a vehető le, ami ilyen, kettős használat mellett biztosan a generátor túlterheléséhez vezet. Tehát, az egyfázisú és a háromfázisú aljzatokat TILOS egyszerre használni!