Pumpás permetező

A kertünkben számos oka lehet annak, ha permetezésre van szükségünk. Növényeinket megtámadhatják különféle gombás betegségek, illetve rovarkártevők, melyek semlegesítésére lehet kapni különböző vegyszereket. Sokan ősszel és tavasszal a gombás betegségek megelőzésére úgynevezett lemosó permetezést is alkalmaznak. Egyes magas páratartalom igényű növények levelét időnként vízzel kell permetezni, valamint növények szaporításánál, a dugványozásnál is rendszeres vizes permetezéssel érjük el a magas páratartalmat. A legtöbb esetben a gyomirtók kijuttatása is permetezéssel történik, amelynek legegyszerűbb alternatívája a pumpás permetező használata.

Szűrés és rendezés
Szűrés törlése
Ár  (Ft)
-
5 190 Ft - 16 090 Ft
Márka
Ajánlott felhasználás
Termék státusza
Szűrés és rendezés
13 termék
13 termék

A permetező működési elve

A permetező fő alkatrésze a tartály, melybe a permetlé kerül. A permetlé valamilyen vegyszer, vagy vegyszerek általában vízzel hígított elegye. A permetlé felett a tartályban levegő található, melynek a nyomását a permetezőkészülék megnöveli további levegő bejuttatásával. Ez a művelet az akkumulátoros permetezőnél egy villanymotor segítségével történik, míg a pumpás permetezőnél kézi erővel, a permetező dugattyújának fel-le mozgatásával (hasonlóan egy biciklipumpához). Ez a megnövelt nyomás juttatja ki a tartályból a folyadékot a szórópisztoly karjának megnyomásakor. A permetlét a szórófej szétporlassza, beállítás függvényében kisebb-nagyobb folyadékcseppekre.

A pumpás permetező előnyei és hátrányai

A pumpás permetező előnyei

- nem szükséges hozzá akkumulátor, elektromos áram
- nem szükséges hozzá üzemanyag
- működése csendes, nem zavarja a szomszédokat, állatokat, madarakat
- egyszerű kialakítású, ennek köszönhetően a másik két típushoz képest olcsóbb

A pumpás permetező hátrányai

Mechanikai munkával emeljük meg a nyomást a tartályban, ez nagy kert permetezése során fárasztó. A nyomás nem állandó, ahogy elkezdünk permetezni, elkezd csökkenni, így a permetlé kiszórásának sugara is fokozatosan csökkenni kezd. Az előző pontból következik, hogy idővel a nyomás annyira lecsökken, hogy a permetezést nem tudjuk tovább folytatni, ilyenkor meg kell állni, és újra felpumpálni a tartályt. Ez sokszor kényelmetlenné teszi a permetezést, és az egész művelet is tovább tart, mintha mondjuk akkumulátoros permetezővel dolgoznánk

Kinek ajánlott a pumpás permetező?

Elsősorban azoknak ajánlott, akiknek kisebb méretű kertje van, és/vagy kisebb volumenű permetezési munkával számolnak. Nagyobb volumen esetén javasolt inkább az akkumulátoros, még nagyobb volumen esetén pedig a benzinmotoros permetező beszerzése.

A pumpás permetező kiválasztásának szempontjai

A kiválasztás talán legfőbb szempontja, hogy milyen mennyiségű permetlét szeretnénk egyszerre kipermetezni. Pumpás permetezőkből léteznek kisebb, kézi változatok, melyeknek 3-8 literes tartályuk van, illetve léteznek a nagyobb, hátra vehető verziók, jellemzően 15-20 literes térfogattal. Ha azonos permetszerből egyszerre nagyobb mennyiséget kell kijuttatnunk, akkor érdemes a hátra vehető verziót választani. Mérlegelendő szempont lehet még, hogy milyen kiegészítőket, alkatrészek járnak hozzá, illetve kaphatók az adott típushoz.

A Profibarkács kínálata

Webáruházunkban a pumpás permetezők közül megtalálhatók a kézi, illetve a hátra vehető változatok is. Vevőink a Vertol, az Extol, a Hecht és a Flo márkán közül választhatnak. Ráadásul megtalálod a legfontosabb permetező kiegészítőket is kínálatunkban.

Óvintézkedések a permetezés során

A permetezéskor jellemzően mérgező anyagokkal, vegyszerekkel dolgozunk, így elengedhetetlen, hogy bizonyos óvintézkedéseket betartsunk. Permetezés során viseljük az előírt védőfelszerelést, szemüveget, kesztyűt, szükség esetén maszkot is. A permetlé kikeverése során mindig az előírt dózisban használjuk a vegyszert. Folyékony vegyszerek esetén a pontos kimérést fecskendő segítségével tudjuk elvégezni, por vagy granulátum alapú szerekhez pedig érdemes beszerezni egy ékszerész mérleget, meg gramm tartományban is pontosan tud mérni.
A vegyszer használati utasítását minden esetben olvassuk el, a szert annak megfelelően használjuk. Tartsuk be az adott kultúrára megadott élelmezés-egészségügyi várakozási időt. Permetezés közben ne együnk, igyunk, dohányozzunk, illetve a munkaterülettől tartsuk távol a gyerekeket, háziállatokat. Méhekre veszélyes szerekkel virágzó kultúrát ne, vagy csak sötétedés után permetezzünk.

Összefoglalva elmondhatjuk, hogy amennyiben viszonylag ritkán, és kisebb mennyiségben szükséges permeteznünk, illetve el tudjuk fogadni a pumpás permetező azon tulajdonságát, hogy rendszeresen kézi erővel kell felpumpálnunk, akkor ez az eszköz hasznos társ lehet növényeink kezelésében. Nagyobb permetezési munkákhoz ajánljuk a webáruházunkban szintén megtalálható akkumulátoros permetezőinket, amennyiben pedig egész ültetvényünk van, akkor javasoljuk egy motoros permetező beszerzését.