graphite-kiegeszito-akcio

Milyen medencét vegyek? 3 Tipp a Profibarkácstól!
Módosítva: 2023. december 06.
Létrehozva: 2022. június 22.

Milyen medencét vegyek? 3 Tipp a Profibarkácstól!

Nem mindegy, hogyan választasz kerti medencét a nyárra. A medencék kínálata elképesztően nagy, a lehetőségek tárháza szinte végtelen.

Tartalomjegyzék
  1. Milyen medencét vegyek? Most kiderül!
  2. Miért olyan népszerűek a kerti medencék?
  3. Milyen medence legyen? Csővázas vagy puhafalú?
  4. Ha puhafalú medencét választasz – előnye, hátránya
  5. Fémvázas medence választása
  6. Milyen alakú medencét rendeljünk?​
  7. Milyen méretű medencét válasszunk?
  8. Hogyan válasszunk medencét okosan– öröm egész nyáron!

Milyen medencét vegyek? Most kiderül!

Nem minden kertbe, nem minden családnak ugyanaz a medence a legjobb, több szempont is van, amit érdemes figyelembe venni ahhoz, hogy a medence választás jól sikerüljön, és a család apraja-nagyja örömét lelje a fürdőzésben. Ebben a bejegyzésben elmondjuk hogyan válasszunk medencét, sorra vesszük a beszerezhető medence fajtákat, előnyeikkel, hátrányaikkal együtt.

Gumimedence választása

Miért olyan népszerűek a kerti medencék?

Szinte nincs olyan ember, aki a kánikulában ne vágyna a vízparti hangulatra. Ugyanakkor sokan akár anyagi, akár időbeosztási nehézségek miatt nem tehetik meg, hogy akkor menjenenek vízpart közelébe, amikor csak akarnak, és az időjárás is csábítana. Az elmúlt években a könnyen telepíthető puhafalú vagy merevfalú kerti medencék óriási népszerűségre tettek szert, ennek több oka is van:

  • jóval olcsóbbak az épített medencéknél
  • megfizethető a fenntartásuk
  • rengeteg méret és formaválaszték
  • bármilyen kertbe telepíthetők
  • egész nyáron biztosítják a vízparti hangulatot, lehet csobbanni, játszani bennük
  • könnyen szállíthatóak, raktározhatóak szezonig

Hosszasan lehetne még sorolni, ki miért kedveli a kerti medencét, de ami biztosan az előnyének tekinthető, az elérhető ár és a vízparti hangulat megteremtésének lehetősége otthon.

Milyen medence legyen? Csővázas vagy puhafalú?

Az összeszerelhető medencék között a csővázasak igen népszerűek lettek. Erősek, strapabíróak, és egészen nagy méretben is beszerezhetőek. A csővázas fajták esetén acél csövek tartják a medence falát, nem tud leereszteni, nagy vízmennyiség megtartására is képesek.

A kerti medencék típusai:

  • puhafalú medencék
  • fémvázas puhafalú medencék
  • fémvázas fémfalú medencék (ezeket most nem részletezzük, nem terjedtek el annyira, mint az előző 2 típus)

Kemény falú medence

Ha puhafalú medencét választasz – előnye, hátránya

A puhafalúak a kerti medencék legegyszerűbben „telepíthető” típusai. Az ilyen medencéket csak fel kell fújni, és már használhatók is. Arra figyelni kell, hogy valamennyire egyenletes felületre helyezzük el, és semmiképp ne legyenek alatta kavicsok, törmelékek, olyan anyagok, melyek kiszúrhatják az alját. Az ilyen medencék az egészen pici babapancsolóktól elkezdve akár 3-4000 literes méretig is kaphatóak, az áruk megfizethető, és azonnal használatba vehetők.

Előnyei:

  • nagyszerű ár
  • könnyen kezelhető
  • helytakarékosan tárolható, csomagolható a szezon végén

Hátrányai:

  • az anyaga könnyen sérülhet
  • háziállat, főként cica territóriumába nem ajánlott telepíteni. (ha a macska felágaskodik rajta, máris kiszúrhatja a körmével)
  • UV ellenállása csekélyebb

Fémvázas medence választása

A fémvázas medencék választéka nagyon nagy, formájukat tekintve kör alakú, de szögletes, sőt ovális típusokkal is találkozni. A gyártók egyre vonzóbb megjelenésű fémvázas medencékkel örvendeztetik meg a vásárlókat, így a kívül rattan mintázattól elindulva a belül mozaikcsempe mintáig szédületes a választék. Minden kertbe, minden igényre meg lehet találni a megfelelőt. Ha a víznyomás eloszlatását vesszük figyelembe és a karbantartást, a kerek előnyösebb. A szögletes formájúakban a sarkokban álló víztömeg egy részét nem feltétlenül érik egyenletesen a vegyszerek és a szűrő sem biztos, hogy jól át tudja forgatni. Ennek végeredményben akkor lehet hátránya, ha nem használjátok napi szinten, hiszen amelyik használatban van, annak úgyis kellőképp felkeveredik a vize.

Sok kiegészítőt lehet hozzá vásárolni, melyek komfortosabbá, élvezhetőbbé teszik a medencét. Ilyenek a létra, tető, úszó üdítő tároló stb. A nagyobb térfogatúakhoz ajánlott egy jó minőségű homokszűrős vízforgatót beszerezni, hogy mindig kifogástalan legyen a vízminőség. Ehhez víszűrő választási útmutatónkat keresd!

A fémvázas medencék rozsdamentes acél váza korrózióálló bevonattal ellátott a legtöbb esetben, ami védi a fémet az időjárási viszontagságoktól és a sós víztől. A csomagok mindent tartalmaznak a felállításhoz. Több szezont is kibírnak ezek a fémvázas típusok.

Előnyei:

  • strapabíróbb, jobban ellenáll a külső behatásoknak
  • viszonylag egyszerűen telepíthető ez is
  • sokféle mintával, többféle formában elérhető
  • praktikus kiegészítők vásárolhatók hozzá

Hátrányai:

  • drágább
  • nagyon figyelni kell a vízszintes elhelyezésre (ne érje plusz terhelés a medence lábait, falát)

 

Milyen alakú medencét rendeljünk?​

A kerti medencék választékában találunk kör, ovális, négyszög vagy téglalap alakúakat egyaránt. A téglalap alakúak, ha a méretük lehetővé teszi, alkalmasak lehetnek akár úszásra is, ez mindenképpen mellettük szól. Gyerekek számára jobb választás lehet a kör alakú, és tisztántartás szempontjából is ideálisabb. Természetesen nem csak a medence méretét, de az alakját is befolyásolja az, hogy hová fogjuk elhelyezni, milyen alakú területre, és hogyan tudjuk legoptimálisabban kihasználni az adott helyet.

Milyen méretű medencét válasszunk?

Ez már több tényezős kérdés. A legolcsóbb kis medencék csak babák, kisgyerekek pancsolására alkalmasak, ugyanakkor akár egy kisebb teraszon is elférnek, helytakarékos megoldásnak számítanak. Ha nagyobb gyerekek, felnőttek is szeretnének a medencében fürdeni, érdemes egy nagyobb méretet választani. A 3,5-4,5 méter átmérőjű medencék már kényelmes fürdési lehetőséget biztosítanak akár egy csapat gyerek vagy a család számára is. Ezek egyébként a leginkább elterjedt méretek a medencék között.

A kiválasztásra kerülő medence méretét mindenképpen befolyásolja a rendelkezésre álló terület. Hiába szeretnénk 5 méteres medencét, ha csak 3 méter áll rendelkezésre. Meg kell próbálni az igényeket és a lehetőségeket a legjobban összehangolni. A legnagyobb gyártók a kerti medencéket illetően az Intex és a Bestway, de akár a Hecht is számos nagyszerű lehetőséget tartogat, hogy mindenki élvezhesse a csobbanást egy saját medencében.

Hogyan válasszunk medencét okosan– öröm egész nyáron!

Ha van saját kerted, udvarod, egy kerti medencével az egész nyarat a „vízparton” töltheted. Akár hétköznap munka után is csobbanhatsz, de a gyerekek számára is élményt nyújt a nyári szünetben. A barátokkal, családdal eltöltött grillpartikról nem is beszélve…. Ahhoz, hogy a medencéd vize mindig vonzó és fürdésre csábító legyen, szerezd be a szükséges medencekiegészítőket, melyekkel mindig tiszta és komfortos lehet a kerti medencéd!

Egy kerti medence nem igényel óriási beruházást, egy családot tekintve, már 1-2 strandolós nap árából lehet optimális méretű medencét vásárolni, melyet minimum egy, de jobb esetben több szezonon keresztül is használhattok mindennap!

Medence karbantratási tippjeinkkel akkor is biztosra mehetsz, ha komolyabb medencébe ruházol be. Ajánljuk medence vegyszerezése című bejegyzésünket is.  

Kapcsolódó ötletek