Terasz beépítése házilag
Ha van teraszod, te is biztosan elgondolkodtál már, hogyan tudnád tovább élvezni a kilátást és a napsütést a nyár elmúltával is. Építsd be! Ötleteket adunk!
- Terasz beépítés házilag
- Télikert, nappali, vagy konyha kialakítása teraszból
- Új bejárat kialakítása a teraszon
- Terasz beépítése fenyőgerenda felhasználásával
- Terasz beépítés házilag – de villanyszerelőt és fűtésszerelőt mindenképp keressünk!
- Terasz beépítése üveggel
- Ha kész a terasz beépítése, rendezzük be ízlésesen és funkcionálisan!
Terasz beépítés házilag
Terasz beépítés házilag? Ha van teraszod, te is biztosan elgondolkodtál már, hogyan tudnád tovább élvezni a kilátást és a napsütést a nyár elmúltával is, hogyan kapjon ez a tér is több funkciót, amit nem csak nyári estén élvezhetsz.. Sokaknak pedig azért jut eszébe ötletként a terasz beépítés házilag, mert plusz szobára, plusz helyiségre lenne szüksége a családnak és a terasz beépítése a legkézenfekvőbb megoldás. Olvasd el hogyan zajlik a terasz beépítése házilag, tudd meg tőlünk.
Télikert, nappali, vagy konyha kialakítása teraszból
A terasz beépítése előtt eldönthetjük, hogy egy plusz gyerekszobára van mondjuk szükségünk, vagy télikertre vágyunk, ahonnan a hideg időben is kellemes hőmérsékletből élvezhetjük a téli napsugarakat vagy éppen gyönyörködhetünk a kertben, a csendes esőben. A terasz beépítéssel kibővítjük a ház területét, a nappali tágasabb lehet, vagy akár a konyhát is elhelyezhetjük az új térbe, és egy elhúzható üvegajtóval a terasz funkcióját is elláthatja.
Az egyik lehetséges megoldás, hogy a korábbi terasz elbontásra kerül, kivéve a padlóburkolatot. A terasz vázát, oldalfalát, új tetőjét fenyőgerendából is építhetjük, a tető belső burkolatát sem kell túlgondolni, akár fózolt deszkát is választhatunk.
Új bejárat kialakítása a teraszon
Sok háznál áll fenn a helyzet, hogy az eredeti teraszra nyílik a ház bejárati ajtaja, így a terasz beépítése miatt új helyet kell keresni a bejárati ajtónak. Ha áthelyeztük a bejáratot, a terasz beépítése során a helyiség funkcióját szem előtt kell tartani! Nem mindegy, hogy plusz szoba, télikert, nappali vagy bármi más kerül-e kialakításra. Egy télikertben jól mutat, ha körben minél több az üvegfelület, de hálószobába erre nincs szükség, sőt zavaró is loehet a túl sok fény, elég egy ablak is.
Terasz beépítése fenyőgerenda felhasználásával
Ha a teraszt házilag mi magunk szeretnénk beépíteni, az egyik legjobb anyagválasztás a fenyőgerenda. A padlóburkolat kivételével elbontásra kerül a terasz. A vázat és oldalfalakat és az új tetőt is kialakíthatjuk fenyőgerendából, amit impregnálni és vastag lazúrozni szükséges. A javasolt gerenda méret az 5*20-as.
A fal kialakításánál alul 20-30 cm magasan indulhatunk Ytonggal, a belső oldalra kerülhet gipszkarton, kívül pedig OSB lap. A gipszkarton és az OSB lap között legyen szigetelés, például kőzet gyapot.
Az OSB-re az utómunkálatok során kerüljön háló, legyen bevakolva és homlokzatfestékkel vagy nemesvakolattal befejezve.
A tető belül lehet fózolt deszka, minél világosabbra lazúrozva vagy festve, hogy a belső teret ne sötétítse! A nyílászárókon is tudunk spórolni, főleg, ha nem kell egyedileg gyártatni, hanem mondjuk olyan ablakokat építünk be, amelyek a nagy barkácsáruházakban standard méretként kaphatóak.
Sok esetben nem kell a tetővel bajlódni, hiszen a terasz eleve fedett volt, a ház tetőszerkezete felé emelkedett. Ha mégis, akkor pénztárcabarát megoldás lehet a zsindely használata.
Terasz beépítés házilag – de villanyszerelőt és fűtésszerelőt mindenképp keressünk!
Akár télikertet alakítunk ki a terasz beépítéssel, akár egy plusz nappalit, hálószobát, az áramvételezési lehetőséget, a világítást, a helyiség fűtését meg kell oldani!
Ha eleve központi fűtésünk van, a fűtésszerelő egy új radiátort helyez el a helyiségben, amit ráköt a meglévő rendszerre. Lehet, hogy itt csak időszakosan szeretnénk majd fűtést, ilyenkor sokféle fűtési módszert megfontolhatunk, például a teraszfűtő vagy hősugárzók is megfelelhetnek.
Sokan vágynak a beépített teraszon kályhára, kandallóra. A gázos vagy fatüzeléses kandallókat bonyolultabb elhelyezni és kémény is szükségeltetik a szakember munkája mellett, időigényesebb, drágább, mintha például beállítunk egy elektromos kandallót. Ráadásul mivel villanyszerelő úgyis jön a konnektorokat, világítást szerelni, vezetékelni, az elektromos kandallónknak is ki tud alakítani egy konnektort és kéményre sincs szükség hozzá.
Akár a villanyszerelést, akár a fűtésszerelést, ha szükséges a terasz beépítés során, mindenképpen szakemberrel végeztessük!
Terasz beépítése üveggel
Bár költséges, ugyanakkor látványos megoldás a terasz körbe építése üvegfallal, elhúzható üvegtáblákkal. Terasz funkcióját így megtartja, de egyből négyévszakossá válik, kibővítve a lakóterünket. Így borsos ára ellenére érdemes megfontolni, értékes teret nyerhetünk ingatlanunkban, ami értéknövekedést is okoz.
Tipp: Az üveg biztonságos mozgatásához olvasd el a Legjobb vákuumos üvegemelő tappancs cikkünket is.
Ha kész a terasz beépítése, rendezzük be ízlésesen és funkcionálisan!
Ha szobát alakítottunk ki mondjuk magunknak vagy a gyerekeknek, ott nincs is mit beszélni a berendezésről, hiszen egyértelmű milyen bútoroknak, kiegészítőknek kell ott lenni!
Ha viszont télikertet vagy egy új, világos nappalit alakítottunk ki, erősítsük természetes, natúr bútorokkal, kiegészítőkkel a természetközeli élményt!
A télikertben elhelyezhetjük a teleltetést igénylő növényeket (ha nem lesz túlfűtött a helyiség) és rattanból, bambuszból, igazi fából készült bútorokat érdemes előnyben részesíteni, hogy amikor a beépített teraszon pihenünk, kicsit a természetben érezzük magunkat!
Az üvegfelületeinken ne felejtsük el az árnyékolókat, hiszen hűvös időben is lehet majd erőteljes napsütés, ami miatt árnyékolni szeretnénk. A beépített teraszon egy kis csobogót is elhelyezhetünk, egy mini szökőkutat, ami egész évben kicsit vízparti hangulatot varázsol majd körénk.
Kapcsolódó ötletek
Az egyik legfontosabb funkció biztosan mindenkinek eszébe jut, ha a napernyőről esik szó, mégpedig az, hogy árnyékoljon. De ettől többre képes, lássuk milyen előnyöket élvezhetünk egy napernyő használatával.
Milyen térkövet válassz az udvarra? Az attól is függ, hogy milyen igénybevételnek lesz kitéve. Ezt a témát járjuk körbe!