otthonfelujitas-2024

Milyen betonkeverőt vegyek?
Módosítva: 2024. augusztus 12.
Létrehozva: 2024. május 22.

Milyen betonkeverőt vegyek?

Milyen betonkeverőt vegyek otthoni célra vagy napi munkához? Jó kérdés, hiszen a betonkeverő kínálatot elnézve a legegyszerűbb 80-90 ezer forintos betonkeverőktől elkezdve akár 500-600 ezer forintos betonkeverőket is vásárolhatunk. Betonkeverő választásnál jól meg kell gondolni melyiket vásároljuk, törekedni kell arra, hogy ár-érték arányban az elvárásainkhoz, a felhasználás céljához a legjobbat válasszuk ki!

Tartalomjegyzék
  1. Betonkeverő gépek – klasszikus és professzionális
  2. Miért jobb a betonkeverővel keverni, mint kézzel?
  3. Hogyan válasszunk betonkeverőt?
  4. Az ideális betonkeverő mérete, kapacitása
  5. Milyen betonkeverőt vegyek?
  6. A betonkeverővel szembeni egyéb elvárások
  7. Betonkeverő választás körültekintően

Betonkeverő gépek – klasszikus és professzionális

A betonkeverők nélkülözhetetlenek, mikor betonozási munkálatok zajlanak, hiszen ezek vannak segítségünkre a beton keverésénél és folyamatos biztosításánál. Természetesen kisebb adag beton kikeverhető betonkeverő nélkül is, de ha járdát csinálunk a ház körül, garázst betonozunk, sokszor végezzük a házfelújítási munkálatokat mi magunk, megéri egy klasszikus betonkeverőt beszerezni. A klasszikus betonkeverő vagy gravitációs betonkeverő, szabadon ejtő betonkeverő úgy néz ki, hogy van egy forgó keverődobja, amin nyílás található, itt betöltik a keverendő anyagokat és az elkészült beton is itt önthető ki. Ezeket könnyű mozgatni, elérhető áron hozzájuthatunk.
Profi célokra, mikor a betonkeverő gyakori vagy akár mindennapos használatban van, a teknős vagy a tányéros betonkeverő ajánlott. Ezek kényszerkeverő betonkeverők.

Miért jobb a betonkeverővel keverni, mint kézzel?

A gépi betonkeverő egyértelműen hatékonyabb, mint a kézi betonkeverés. Persze nemcsak ennyi az előnye. Kevesebb a munkaerőigény, gyorsabb, egyenletesebb a keverés, nagyobb szilárdságú betont keverhetünk velük.
A szabadon ejtő betonkeverőben legalább 5 percig, a kényszerkeverő betonkeverőben legalább 4 percig kevertessük a betont a megfelelő minőség elérése érdekében!

Hogyan válasszunk betonkeverőt?

A betonkeverő gépek fajtáit tekintve a szabadon ejtő betonkeverő elsősorban lakossági célokra ajánlott, erre tervezték, persze teljesítménytől függően akár nagyobb építkezéseken is helytállhatnak. A kényszerkeverő betonkeverők elsősorban professzionális célokra szolgálnak, nagyobb hatékonyságúak, nagy a teljesítményük viszont nagy az energiaigényük is.
Betonkeverő választásnál vegyük figyelembe a:

  • betonkeverő méretét
  • betonkeverő teljesítményét
  • betonkeverő kapacitását (liter)
  • mozgathatóságát, szállíthatóságát
  • milyen hálózati energiaigénye van

Az ideális betonkeverő mérete, kapacitása

Ház körüli felhasználásra, ezermesterkedéshez, barkácsoláshoz, házfelújításhoz általában egy 80-120 literes betonkeverő elegendő lehet. Ezeket már 90-120 ezer forint körüli ráfordításból kihozhatjuk, akár a legnevesebb márkák betonkeverőit is magunkénak tudhatjuk, például a Hecht, Scheppach betonkeverőit is.

Hecht betonkeverő 120l

hecht-betonkeverő
Mindennapi munkához, profi célokra inkább egy 150-200 literes betonkeverő ajánlott, ezeket 200-600 ezer forintos beruházás ellenében szerezhetjük be.

agro-wikt-betonkevero
A legjobb betonkeverő erős, masszív vázzal rendelkezik, a dob akár mindkét irányba forgatható, sőt egyes típusoknál több fokozatban rögzíthető is.

Milyen betonkeverőt vegyek?

Ha megvan a felhasználás célja, már tudjuk, nagyjából milyen árkategóriában nézelődjünk, mikor betonkeverőt keresünk. A lakossági célra ajánlott modellek 230V-os csatlakozással rendelkeznek, míg profi célokra akár 400V-os háromfázisú villanymotoros betonkeverők is léteznek, sőt robbanómotoros típusok is. Kisebb felhasználáshoz 500-550 W motorteljesítmény elegendő lehet.

A betonkeverővel szembeni egyéb elvárások

Az egyszerűbb betonkeverők sokszor műanyag kerekekkel rendelkeznek, a drágább típusok tömör gumikerekekkel. A kerekek a betonkeverő könnyű mozgathatóságát biztosítják.
Az sem mindegy, van-e védelmi funkció a betonkeverőben? A védelmi funkció védi a motort túlterhelés ellen, ez növeli a várható élettartamot. Ha újraindítás elleni védelemmel is felszerelt a betonkeverő, ez megakadályozza, hogy áramkimaradás esetén újra induljon a gép.
Mivel sokszor nedves környezetben, külső természeti elemeknek van kitéve a betonkeverő, érdemes legalább IP44 szigetelésvédelemmel ellátott berendezést választani.
A betonkeverő dob forgathatósága, billenthetősége szintén fontos választási szempont. A variálható billentési szöggel szabályozható, mennyi betont öntsünk ki egyszerre a gépből.

Tipp: A betonkeverő használatáról bővebben olvashatsz itt a cikkünkben.

Betonkeverő választás körültekintően

Ha megtaláltuk a legjobb betonkeverőt, ami a teljesíteni tudja az elvárásainkat, az is fontos, hogy megfelelően üzemeltessük, gondot fordítsunk rá! Mindig stabilan helyezzük el a betonkeverőt, nehogy felboruljon. A betonkeverő vezetéke megfelelő keresztmetszetű és földelt legyen, ne legyen törés, szakadás rajta, védjen kifröccsenő víz ellen!
A betonkeverőt használat után mindig tiszta állapotban tegyük el, hiszen a beleszáradt építőanyag nem távolítható el később.
Nyers betonfelületek profi lehúzásához érdemes lehúzógerendát is beszerezni, főleg, ha mindennapos munkánkhoz tartozik a betonozás.
A betonkeverőbe szükséges alapanyagok adagolásához ne felejtsünk el jó minőségű lapátot beszerezni, ez egyébként is számos más ház körüli, kerti munkánál hasznunkra lesz!

Itt találod a Profibarkács Webáruház teljes betonkeverő kínálatát.

Kapcsolódó ötletek