karacsonyi-dekorok

Legjobb benzines seprőgép kültérre
Módosítva: 2024. augusztus 30.
Létrehozva: 2024. augusztus 30.

Legjobb benzines seprőgép kültérre

A legjobb benzinmotoros seprőgép kültérre paramétereiben, kapacitásában képes teljesen lefedni azt az igényt, hogy egy létesítményhez tartozó parkot, udvart, közterületi részt, parkolót, nagyobb beton placcot vagy térkövezett területet hatékonyan, könnyen tisztán tudjunk tartani. A legjobb benzines seprőgépek között méretben, szélességben, teljesítményben, extrákban eltérő modelleket találunk, melyek közül akkor tudjuk a számunkra ideálisat kiválasztani, ha ismerjük a seprőgép működését, a seprőgép előnyeit. Nézzük hát, kinek ajánlott a seprőgép, milyen seprőgépek vannak, melyek a legjobb seprőgépek!

Tartalomjegyzék
  1. Mire való a seprőgép?
  2. A seprőgép előnyei
  3. Miben különböznek a seprőgépek?
  4. Az egyik legjobb benzinmotoros seprőgép
  5. Ár-érték arányban kiváló választás: Hecht 8680 típusú seprőgép

Mire való a seprőgép?

A seprőgépek kínálatában találunk benzines seprőgépeket, akkumulátoros seprőgépeket, mechanikus seprőgépeket és persze seprőgép tartozékokat is. Nagyobb területek tisztántartásához akár vezetőüléses seprőgépeket is választhatunk, ezek könnyen kezelhetőek, jól manőverezhetőek és tökéletes munkát végeznek.

mire-valo-a-seprogep

Jóval hatékonyabbak, mint a hagyományos nyeles seprű, nagyobb területen is hatékonyan és gyorsan elvégzik a munkát, ráadásul a szemetet összegyűjtik, a legjobb seprőgépek pedig például a port is szűrik és hó takarításra is idálisak. A seprógép tehát alkalmas lehet közterek, utcák, üzemek, telepek tisztántartására.

Ma már a seprőgép gyártók leleményességének köszönhetően sokféle seprőgép tartozékot vásárolhatunk, például seprőhengereket, fugatisztító keféket, különböző funkciókat ellátó keféket, gyűjtődobozt és így tovább.

A seprőgép előnyei

  • kint és bent is használhatóak (kivéve a benzinmotoros, az bentre nem ajánlott)
  • port és darabos szennyeződést is felseprik (pl. cigarettacsikk)
  • 10-30 x hatékonyabbak, mint a kézi seprés
  • pár óra alatt óriási mennyiségű port, szennyeződést képesek összegyűjteni
  • nagy felületeken is gyorsan, hatékonyan dolgozhatunk velük
  • nem száll a por (ha összegyűjti)
  • nem kell hajolgatni, kényelmes a munkavégzés

Miben különböznek a seprőgépek?

Az akkus seprőgépek például megjelenésükben egy fűnyíróhoz hasonlítanak. Akkumulátorral üzemelnek, oldalkefékkel rendelkeznek. Gyorsan és hatékonyan feltakarítják a területet, és átlagban akár 50-60 cm-es munkaszélességben dolgoznak. Egy ilyen géppel 1 óra alatt közel 2000m-nyi területet is feltakaríthatunk. A mechanikus seprőgépek vagy más néven kézi seprőgépek is sokkal hatékonyabbak, mint a hagyományos seprű, hiszen tízszer gyorsabb munkára képesek és még a szemetet is összegyűjtik. A fogantyú segítségével csupán tolni kell a munkaterületen.

Egy kocsibeállóra, teraszra elegendő lehet a mechanikus seprőgép, de nagyobb felületre már a benzinmotoros seprőgép ajánlott.

Egy olcsó seprőgép általában nem rendelkezik por elszívóval, így munka közben felveri a port, ami nem túl népszerű. Az sem mindegy, hogy amelyiknél tartályba kerül a por, van -e külön porszűrője? Az olcsóbb seprőgépek váza sokszor műanyag, míg a drágább, jobb seprőgépek anyaga erős fémvázas szerkezet.

A benzines seprőgépek több sebességesek, eltérő munkaszélességgel dolgoznak, lehetnek önjáróak vagy emberi erőkifejtést igénylőek. A legtöbb motor 4 ütemű, kb. 1 literes tartállyal. A seprőgép sebessége, fordulata eltérő az egyes modelleknél, és az állítható fokozatok száma is. Ezeknek a gépeknek a súlya általában 80-100 kg.

Az egyik legjobb benzinmotoros seprőgép

A Hecht benzines seprőgép 8101 egy magas teljesítményű, 4 ütemű benzinmotorral felszerelt önjáró, fém adapteres seprőgép. Több, mint 6 lóerős a teljesítménye, hótolólapáttal, hómarófejjel és szemétgyűjtő adapterrel is bővíthető. 4 sebességes, picivel több, mint 80 kg súlyú, a munkaszélessége pedig 1 méter. Ha praktikus adapterekkel is felszereljük, valójában a pénzünkért nem csupán egy benzines seprőgépet kapunk, de egy innovatív és sokrétű, multifunkciós kültéri takarítógépet is, hiszen hókotróvá is alakítható. Könnyű az irányítása, a kefe balra, jobbra és előre is állítható. A Hecht seprőgépe robusztus, kiváló minőségű és megfelelő kiegészítőkkel egész évben használható. Még a levelek seprése is könnyen elvégezhető vele, fás területeken.

Tipp: Kiegészítőként egy lombszívó és -fújó beszerzése is hasznos segítség. Olvasd el következő cikkünkben: Hogyan válassz lombszívót vagy lombfúvót?

hecht-benzines-seprogep-8101

A gép viszonylag csendes, kerekei pedig szinte bárhol elboldogulnak. Ehhez a 8101-es típushoz is rendelhető gyűtődoboz, ami jelentősen egyszerűsíti a munkát.

Ár-érték arányban kiváló választás: Hecht 8680 típusú seprőgép

A Hecht benzinmotoros seprőgépe 8680 már akár 400 ezer forint alatt is beszerezhető, és a pénzünkért egy kiváló minőségű és magas teljesítményű benzines seprőgépet kapunk. 5 lóerő, 80 cm munkaszélesség, innovatív tartozék csere rendszerű gép.

hecht-benzines-seprogep-8680

Port, szennyeződést, homokot, földet, falevelet is takaríthatunk vele. Fényszóróval is rendelkezik, sötétben is használható, téli körülmények között hólánccal is. Nehéz terepviszonyok között is helytálló benzines seprőgép.

Tipp: Ha fásított a tér, a tökéletes területrendezéshez praktikus megoldás az ágaprító. Nézd meg az Ágaprító véleményeket.

A Profibarkács teljes benzinmotoros seprőgép kínálatát itt találod >>

Kapcsolódó ötletek

Leggyakoribb fűnyíró hibák

A különböző típusú fűnyírók, aszerint, hogy elektromos, akkus, vagy benzines meghajtásúak eltérő hibajelenségeket produkálhatnak. A fűnyíró hibák között a leggyakoribbak például, hogy nem indul el a fűnyíró, az akkumulátor nem működik megfelelően, gyenge a vágási teljesítmény, esetleg a kerekeivel adódik probléma vagy mondjuk a robotfűnyírónál szalagszakadás történik. Van olyan fűnyíró meghibásodás, amit házilag is meg tudunk javítani, de van, amihez szakembert kell hívni.

Herpácsi Gábor
Módosítva | 2024. július 03.