Lamellás csiszolókorong ár 2024 - nagy minőségbeli eltérések vannak?
A lamellás csiszolókorongok árait elnézve jól látszik, hogy a legdrágább lamellás csiszolókorong árából akár 5 darabot is vehetünk az olcsóbb termékekből. De vajon melyik éri meg? Érdemesebb egy drága lamellás csiszolókorongot választani vagy megfelel az olcsó lamellás csiszolókorong is? Nagy minőségbeli eltérések vannak? Körbejárjuk, tartsatok velünk!
- Miért lamellás csiszolókorong a neve?
- A lamellás csiszolókorongok előnyei a hagyományos csiszolókorongokkal szemben
- A lamellás csiszolókorongok árai, paraméterei
- Szemcsefajták és jellemzők a lamellás csiszolókorongok esetén
- Lamellás csiszolókorongok gyártók szerint
- Lamellás csiszolókorong választása
Miért lamellás csiszolókorong a neve?
A lamellás csiszolókorong sajátossága, hogy lamellái legyezőszerűen rendeződnek a korongon, legyezőlapos korongként is nevezik a szakmában ezeket. A legyezőszerű lamellás elrendezés sokkal nagyobb teljesítményt tesz lehetővé, arról nem beszélve, hogy mindvégig egyenletes felületet hagynak maguk után. Legtöbbször fém, fa, műanyag felületek csiszolására használják a lamellás korongokat, mivel nagy hatékonysággal végzik csiszoló munkájukat, kedvelt tartozéknak számítanak. Festék vagy rozsda eltávolítása, netán hegesztési varrat? A lamellás csiszolókoronggal könnyedén elvégezhető a feladat!
A legyező csiszolókorongok P24-P120 szemcsefinomsággal készülnek, 115 és 125 mm átmérővel.
A lamellás csiszolókorongok előnyei a hagyományos csiszolókorongokkal szemben
A lamellás csiszolótárcsáknak megvannak a maguk előnyei, persze az fontos, hogy tudjuk, milyen anyaghoz, milyen feladathoz van szükségünk a korongra, ellenkező esetben egy nagy teljesítményű, durva koronggal könnyen kárt tehetünk a felületben.
- íves, görbe vagy nehezen elérhető felületek is gond nélkül megmunkálhatóak lamellás csiszolókoronggal, ennek oka a lamellák flexibilitása
- a legyezőszerű lamellák jobban szétosztják a csiszolóerőt, ami egyenletesebb eredményt hoz.
- lamellás csiszolókorongot többféle anyaghoz és különböző feladatokhoz választhatunk (pl. üvegszálas lamellás korong, acél vagy alumínium lamellás csiszolók)
- eltérő szemcseméret a finom vagy a durva csiszolás hibátlan elvégzéséhez
A lamellás csiszolókorongok árai, paraméterei
Nézzük, mit tud a legolcsóbb lamellás csiszolókorong nagyjából 400 Ft-ért! Az Extol Craft lamellás csiszoló acél, alumínium, műanyag és fa csiszolására készült, maximum 13.200 fordulat/ percen használható. Korund szemcséje makro kopást eredményez, kemény, szívós szemcse ez, melyet acélhoz, színesfémhez, fához ajánlanak.
Picit drágábban 590 Ft-ért juthatunk hozzá az Extol lamellás csiszolókoronghoz, melynek cirkónium szemcséje van. A cirkon korund szemcse önéleződő, mikro kopást biztosít, hihetetlenül szívós! Főként acélhoz, rozsdamentes acélhoz, minőségi acélhoz ajánlott!
Kicsivel 2000 Ft felett sarokcsiszolóhoz ajánlott a Wolfcraft lemezes csiszolókorongja 125 milliméteres K40 szemcsemérettel.
Jól látszik, hogy kb. 400 -2200 Ft közötti lemezes csiszolókorongok közül lehet választani. Van, aki adott gyártó termékéhez ragaszkodik és eszerint választ, de a szemcse anyaga, a szórás sűrűsége szintén fontos tényezők csiszolókorong választásnál. Azt is figyelembe kell venni, hogy a szerszámgépünk melyik csiszolókoronggal kompatibilis!
Szemcsefajták és jellemzők a lamellás csiszolókorongok esetén
Szemcsefajta | Keménység / strapabíróság | Tulajdonságok /kopási jellemzők |
szilícumkarbid | nagyon kemény / kevésbé strapabíró |
éles, törékeny szemcse / mikro kopás |
korund (alumíniumoxid) | kemény/strapabíró |
ékformájú szemcse / makro kopás |
zirkonkorund | kemény / nagyon strapabíró |
csepp alakú szemcse / önéleződő mikro kopás |
kerámia korund | kemény / nagyon strapabíró |
éles, hegyes szemcse / önéleződő mikro kopás |
Tipp: Előkészítési munkákhoz szükséged lehet polírozógépre is. Polírozógép árak összehasonlítása cikkünkben összeszedtük az egyes típusok árait.
Lamellás csiszolókorongok gyártók szerint
A legnevesebb lamellás csiszolókorong gyártók között helyet kap az Extol, a Graphite, a Wolfcraft, a Yato. Ezek a szerszámgyártók évtizedek óta magas minőségben képesek kiszolgálni a barkácsolók és a profi szakemberek igényeit is, termékeik kiváló színvonalúak, praktikusak és ár-érték arányban is elérhetőek!
Az Extol és a Graphite lamellás korongjait akár 600-700 Ft-os áron beszerezhetjük, míg a Wolfcraft lemezes csiszolókorongjai 1200-2200 Ft között mozognak. Persze ki kell emelni, hogy a Wolfcraft egy több, mint 60 éves szerszámgyártói tapasztalattal bíró német márka, termékeit elsősorban barkácsolók, otthoni, esetleg könnyebb ipari felhasználásra javasolja.
Lamellás csiszolókorong választása
Fontos, hogy viseljünk védőszemüveget, védőkesztyűt csiszolási munkáknál! A lamellás csiszolókorongot mindig megfelelő technikával alkalmazzuk! Ez azt jelenti, hogy a korongot fokozatosan kell a csiszolandó felülethez érinteni, nem szabad erősen nyomni. Mikor a korong a felülethez ér, lassan, egyenletesen kell a készüléket mozgatni az egyenletes csiszolás érdekében!
Ha megbízható helyről szerezzük be a lemezes csiszolókorongokat, nagy minőségbeli eltéréseket nem fogunk tapasztalni az egyes gyártók termékei között azonos árszinten. A szerszámgépünkkel való kompatibilitás, a szemcse anyaga szerint érdemes elsősorban választani, hacsak nem ragaszkodunk kimondottan egy szerszámgyártó termékéhez.
Nézd meg itt a teljes sarokcsiszoló lamellás csiszolókorong kínálatunkat.
Kapcsolódó ötletek
A vidéki Magyarország vasárnap reggelei elképzelhetetlenek kakas kukorékolása és a flex hangja nélkül. Elmondjuk mire való a sarokcsiszoló.
Sokféle csiszológép fajta létezik, fejtörést okozhat közöttük eligazodni, kiváltképp, ha valaki nem használja ezeket napi szinten. Milyen fajták vannak?