
Kézi popszegecselő használata
A kézi popszegecselő a barkácsolók legjobb barátja, amely egyszerű használata ellenére elképesztően erős kötéseket képes létrehozni. Legyen szó egy laza fémlap rögzítéséről vagy egy elhasználódott bútor megmentéséről, a popszegecsek segítségével gyorsan és tartósan rögzíthetjük az egyes elemeket. De hogyan is kell használni ezt az eszközt? Íme a legjobb tippjeink a popszegecselő effektív működtetéséhez!
- Miért lehet a kézi popszegecselő használata a legjobb döntés?
- A kézi popszegecselő használata
- Melyik kézi popszegecselő használatát ajánljuk leginkább a Profibarkács kínálatából?
Miért lehet a kézi popszegecselő használata a legjobb döntés?
A kézi popszegecselő használata több szempontból is előnyös választás lehet más típusokkal, például az elektromossal vagy akkumulátorossal szemben, különösen, ha a felhasználási céljaikat és a praktikumát vesszük figyelembe. Az egyik legnagyobb pozitívuma, hogy mivel nincs szükség hozzá áramra, bárhol használható, ebből kifolyólag pedig nemcsak hordozható, de könnyen is kezelhető, akár műhelyi akár szabadtéri működtetésről legyen szó.
Intuitív kialakításuknak köszönhetően bárki, még a tapasztalatlanabb barkácsolók is nagyon hamar elsajátíthatják a használatát, amely az egyszerű működési mechanizmus miatt minimális idő-és energiaráfordítást igényel. Ugyanennek a tulajdonságának hála a karbantartásuk is igen egyszerű, hiszen nem kell kompresszorokat vagy motorokat ellenőrizni. Ha pedig fontos számunkra, hogy hosszú élettartamot és a legnagyobb megbízhatóságot ígérje nekünk a választott eszköz, akkor főleg kiváló megoldást nyújtanak ezek a kézi modellek.
Jó hírünk van azoknak is, akik lakóövezetekben vagy zárt terekben használnák a popszegecselőt, ugyanis a kézi darabok jóval csendesebbek, mint a pneumatikus vagy elektromos társaiké. Természetesen nem rendelkeznek ugyanazzal az erővel, mint az ipari célokra kifejlesztett eszközök, de kisebb munkákhoz így is tökéletesen megfelelnek, és leginkább akkor ajánljuk őket, ha nem mindennapos működtetésre van szükségünk. Ha finomabb anyagokat használunk, akkor a kézi eszközök biztosítják leginkább a legminimálisabb kockázatot a sérülésekre, itt tudjuk leginkább kontrollálni a pontos munkavégzés folyamatát.
Mindezek mellett pedig elengedhetetlen szempont, ami a kézi popszegecselő mellett szól, hogy nagyon kedvező áron is beszerezhetőek, ami nemcsak pillanatnyilag éri meg a vásárlóknak, hanem hosszú távon is, az alacsony karbantartási igényének köszönhetően.
A kézi popszegecselő használata
Habár a kézi popszegecselő vagy popszegecshúzó használata igen egyszerű, azért eleinte némi gyakorlást igényelhet, mielőtt igazán profik lennénk benne. Néhány modell esetében eltérhetnek az egyes lépések, ezért mindig olvassuk el a termék használati utasítását, azonban ezeket az általános tippeket betartva nagyon könnyen elsajátíthatjuk az eszköz működtetését:
1. Válasszuk ki a megfelelő popszegecset: A popszegecsek különböző anyagokból készülnek és számos méretben érhetőek el, amelynek kiválasztása a rögzítendő felületektől és céljainktól függ, ezért fontos, hogy mindig a megfelelőt használjuk. Ahhoz, hogy ez mindig probléma nélkül menjen, készítettünk egy blogbejegyzést a popszegecsek méretéről és használatáról is, amelyet érdemes lehet szintén elolvasni, ha nem sokat találkoztunk még ezzel a szerszámmal korábban.
Tipp: Popszegecs méretek és használatuk cikkünkben részletesebb segítséget kapsz a megfelelő szegecs kiválasztásában!
2. Készítsük elő a felületet: Mielőtt bármit is tennénk, győződjünk meg róla, hogy az összekötendő felületek tiszták és szárazok, majd pedig fúrjunk egy lyukat mindkettőn, amelyen majd behelyezhetjük a szegecset. A vékonyabb szegecsekkel gyengébb, a vastagabbakkal pedig mindig erősebb kötést hozhatunk létre. Figyeljünk rá oda ezen kívül, hogy a lyuk mérete kicsivel nagyobb legyen, mint a választott popszegecs átmérője (például egy 4,8 mm-es szegecshez általában 5 mm-es fúrófejjel szoktak lyukat fúrni).
3. A popszegecs behelyezése: Illesszük be a popszegecset a szerszámba úgy, hogy a szára (hosszabb része) teljesen beleférjen a nyílásba, majd helyezzük a két összekötendő felületen is át.
4. Nyomjuk össze a popszegecshúzót: Húzzuk össze a popszegecselő szárait, aminek következtében a szegecsünk a helyére kerül. Egészen addig csináljuk ezt, amíg a szegecs szára el nem törik, ezzel a nem kívánt alkatrészeket eltávolítva és jelezve, hogy a kötés elkészült.
5. Ellenőrzés: Az utolsó lépés, ha mindennel kész vagyunk, hogy ellenőrizzük stabil és erős-e a kialakított kötés. Ha igen, akkor a felületeinknek szilárdan össze kell lenniük rögzítve, a szegecsfejnek pedig simán kell illeszkednie az anyaghoz.
Tipp: Webáruházunkban húzópofát és húzószárat is találsz a popszegecshúzóhoz.
Melyik kézi popszegecselő használatát ajánljuk leginkább a Profibarkács kínálatából?
Szerencsére a Profibarkács webshopjában megtalálhatunk mindent, amire szükségünk van a projektjeinkhez, ez alól pedig a popszegecs, popszegecs-anya sem kivétel. Ami pedig a popszegecshúzókat illeti, itt is rengeteg márka, például a Yato, Extol, Vorel vagy Fortum kiváló modelljei között válogathatunk.
Az egykezes popszegecshúzó szerszámok közül kifejezetten ajánljuk például a Yato kézi popszegecsfogót mindazok számára, akik tartós és megbízható eszközt keresnek és akár különböző vastagságú anyagokkal is dolgoznak, hiszen ennek a modellnek előnye, hogy többféle méretű szegeccsel is kompatibilis 2,4 mm-től egészen 4,8 mm-ig. A fogó markolata pedig gumírozott bevonattal van ellátva, ami kényelmes fogást biztosít, így a hosszútávú használat se okoz majd gondot.
Ha fontos számunkra a sokoldalú felhasználhatóság, akkor a Neo popszegecshúzó is kiváló választás lehet, ráadásul a karos kialakításnak köszönhetően itt kisebb erőkifejtésre van szükségünk a használathoz is, ami biztosítja a kényelmesebb igénybevételt, növeli a pontosságot és csökkenti a hibázási lehetőségeket.
Tipp: Ha megy a popszegecselés, már gyerekjáték lesz a zárbetét cseréje is! Olvasd el következő cikkünket is!
A Profibarkács teljes popszegecshúzó kínálatát itt találod >>
Kapcsolódó ötletek
A popszegecs egy olyan rögzítőelem, melyet olyan alkatrészek összekötéséhez használnak, amelyeknek hátsó oldalához korlátozottan vagy egyáltalán nem lehet hozzáférni. Elterjedtek olyan ipari alkalmazásoknál is, ahol más rögzítési módszerek, például csavarok, nem működnének praktikusan. Habár elég egyszerű a használatuk, rengeteg méretben és fajtában kaphatóak, így hoztunk egy kis segítséget, hogy könnyebb legyen eligazodni a sok különböző típus között.
Amennyiben barkácsolunk, és csavarokkal dolgozunk, előbb utóbb elő fog fordulni, hogy a csavar, amit szeretnénk behajtani, vagy éppen kihajtani, megsérül, és nem tudjuk többé a csavarhúzóval, vagy a géppel hajtani. Gyakran előfordul régi csavaroknál, hogy a korrózió miatt megszorulnak, és a kihajtásnál a fejen lévő hornyok elnyíródnak, így a csavart nem tudjuk kicsavarni. Leggyakrabban a PZ/PH fejű (köznyelvben a csillagcsavarok), és a hatlapfejű csavarok tudnak elnyíródni, de az imbusz és torx fejűeknél is előfordul.