inycsiklando-disznosagok

Infrapanel fürdőszobába
Módosítva: 2024. október 17.
Létrehozva: 2024. október 16.

Infrapanel fürdőszobába

Bizonyára mindenkivel előfordult már, hogy egy hidegebb napon a fürdőszobában fürdés előtt, közben vagy után fázott, hiába ment a lakásban a fűtés. Ez, ha belegondolunk teljesen érthető jelenség, hiszen ilyenkor meztelenek vagyunk, illetve fürdést követően még a bőrünk is vizes, ami miatt a megnövekedett párolgás is hőt von el a testünkről. Ezen persze könnyedén segíthetünk azzal, hogy a termosztátot magasabbra állítjuk a zuhanyzás előtt, viszont az egész házban megemelni a hőmérsékletet nem biztos, hogy célravezető, hiszen így könnyen előfordul, hogy miután felöltöztünk a vastag téli pizsamánkba, hirtelen melegünk is lesz. Erre a problémára kiváló megoldást nyújt egy fürdőszobai kiegészítő fűtőberendezés, mely segítségével csak annak a helyiségnek a hőmérsékletét tudjuk megemelni, amelyikét szükséges.

Tartalomjegyzék
  1. Fürdőszobai kiegészítő fűtés megoldások
  2. Infrapanel fűtés
  3. Az infrapanel fürdőszobába
  4. Infrapanel fürdőszobai kiegészítő fűtés előnyei és hátrányai
  5. Infrapanel előnyei
  6. Infrapanel hátrányai
  7. Az infrapanel vezérlése

Fürdőszobai kiegészítő fűtés megoldások

  • hősugárzó: ez egy egyszerű elektromos készülék, melyben egy fűtőszál mögött ventilátor található, a ventilátor a felhevült fűtőszálon keresztülfújja a levegőt, ami így felmelegszik
  • kvarccsöves fűtőberendezés: speciális, a fénycsöves lámpáéhoz hasonló cső található benne, mely bekapcsolás után felmelegszik, és hőt bocsát ki.
  • infrapanel: egy speciális tábla, mely teljes felületén keresztül bocsájt ki hőenergiát. A cikk további részében erről az eszközről lesz szó, ennek az előnyeit és hátrányait fogjuk megismerni a fürdőszobai kiegészítő fűtés kapcsán, és összehasonlítjuk a többi alternatív megoldással.

Infrapanel fűtés

Mint ahogyan az imént írtam, az infrapanel egy tábla alakú berendezés, vékony fém kerettel, mely felülete a bekapcsolás után felmelegszik, és ezt a meleget bocsájtja ki a környezetébe. Jellemzően fehér színű, a felülete rücskös, viszonylag kis vastagságú, egyébiránt esztétikus kinézetű berendezés, így valószínűleg a kinézete miatt senki nem száműzné a fürdőszobájából. Több különböző teljesítményben kapható, 450W, 600W és 720W-os szerepel a Profibarkács kínálatában (pl. Neo Infravörös fűtőpanel).

infravoros-futopanel

Minden változatból kapható WIFI-s verzió is (pl. Neo infravörös fűtőpanel 720 W), mely lehetővé teszi az eszköz okostelefonos vezérlését. Erre még a későbbiekben részletesebben visszatérünk.

Az infrapanel fürdőszobába

A legtöbb fürdőszoba általában kisebb méretű, nincsenek felesleges, kihasználatlan helyek, így ha kiegészítő fűtésben gondolkodunk, fontos, hogy a kiválasztott eszközt hogyan és hová tudjuk elhelyezni. Az infrapanelekben az az előnyös, hogy nem csak a falakra, hanem a mennyezetre is fel tudjuk szerelni, ez pedig különösen előnyös akkor, ha a falon már nincs hely a tükrösszekrény, az elszívóventilátor, a zuhanykabin, a törölközőszárító és a fürdőszobaszekrény mellett. Emellett akkor is hasznos a mennyezeti szerelés, ha a fürdőszoba falait burkoló csempére nem szeretnénk újabb, a későbbiekben nehezen eltüntethető lyukakat fúrni.

Infrapanel fürdőszobai kiegészítő fűtés előnyei és hátrányai

Itt elsősorban az alternatívájaként szóba jöhető kvarccsöves fűtőtesttel és a hősugárzóval érdemes összehasonlítani.

Infrapanel előnyei

  • esztétikus megjelenés: bár ez szubjektív, de a legtöbb ember számára mindkét alternatívájához képest szebb látványt nyújt az infrapanel
  • biztonságosabb: mivel az egész felületén keresztül adja le a hőt, így hőmérséklete alacsonyabb, ezáltal kevésbé tűzveszélyes. Jobban tolerálja a nedvességet, a magas páratartalmat, és az esetlegesen ráfröccsenő vizet.
  • a kvarccsöves fűtőtesthez képest hosszabb az élettartama
  • helyhez kötött, fixen rögzített, így nem tud leesni, felborulni, beleesni a kádba stb.
  • csendes, mivel nincsenek benne mozgó alkatrészek, nem bocsájt ki semmilyen zajt, illetve nem áramoltatja a levegőt, ami sokaknak zavaró lehet
  • könnyen vezérelhető, a WIFI-s változatok okostelefonról is

Infrapanel hátrányai

  • az alternatíváihoz képest jóval többe kerül a készülék
  • helyhez kötött: míg ez a pont az előnyöknél is szerepelt, de bizony, ez adott esetben hátrány is lehet, hogy a készüléket nem tudjuk arrébb helyezni, ha esetleg szükség lenne erre

Tipp: Szintén különleges megoldást kínál a fan coil fűtés is. Tudj meg többet róla egy másik cikkünben!

Az infrapanel vezérlése

A legegyszerűbb esetben akár egy villanykapcsolóval is tudjuk biztosítani az infrapanel be- illetve kikapcsolását, azonban ennél sokkal többre is képesek ezek a készülékek. A WIFI-s infrapanelek képesek arra, hogy okostelefonos alkalmazáson keresztül vezéreljük, beállítsuk őket. Itt be tudjuk például állítani a fűtés bekapcsolását a napirendünk szerint, így a készülék teljesen automatikusan bekapcsol az esti fürdésünk előtt, illetve a reggeli öltözködésünk előtt megadott idővel. Külön beállíthatjuk hétvégére, és munkaszüneti napokra, hiszen ekkor általában a legtöbb embernek máshogy néz ki a napirendje, mint munkanapokon. Ezáltal a fürdőszobai kiegészítő fűtést teljesen automatizálni tudjuk, így az a maximális kényelmet nyújtja. A nem WIFI-s infrapaneleket a panel távirányítója segítségével, vagy magán az eszközön elhelyezett kijelző segítségével tudjuk beállítani, de lehetőség van okostermosztát általi vezérlés kiépítésére is.

Tipp: További elektromos falfűtési megoldások is érdekelnek? Olvasd el, milyen előnyei vannak télen és nyáron is!

A Profibarkács teljes infrapanel kínálatát itt találod >>

Kapcsolódó ötletek