tavaszi-akcio

Hogyan válassz fűkaszát?
Módosítva: 2023. szeptember 25.
Létrehozva: 2022. november 04.

Hogyan válassz fűkaszát?

Alaposan körbejárjuk a témát, hogy tudd, mikor kell egy jó kis fűkasza neked, és mikor egy hatékony szegélynyíró.

Tartalomjegyzék
  1. Hogyan válassz fűkaszát?
  2. Fűkasza vagy szegélynyíró?
  3. Hogyan válassz fűkaszát? – benzines, akkumulátoros vagy elektromos a jobb?
  4. Damilos vagy pengés fűkaszát válasszak?
  5. Nagy telek – profi megoldás kell? – válassz benzines fűkaszát!
  6. Kertes ház, hobbitelek – akkumulátoros, elektromos fűkaszák
  7. Fűkasza vásárlás – hevederen gondolkodtál már?

Hogyan válassz fűkaszát?

Ha kertes házban élsz vagy van egy hobbitelked és rendszeresen kell füvet vágnod, biztosan érdekel a kérdés, hogyan válassz fűkaszát? Először is tisztázzuk, biztosan fűkaszára van szükséged? Nem egy szegélynyíróra? Jó kérdés, ugye? Most alaposan körbejárjuk a témát, hogy tudd, mikor kell egy jó kis fűkasza neked, és mikor egy hatékony szegélynyíró! Ha pedig biztosan az előbbi oldja meg problémádat, segítünk, hogyan válassz fűkaszát, milyen szempontokra figyelj!

Fűkasza

Fűkasza vagy szegélynyíró?

A fűkasza

A fűkasza összefüggő terület vágására, aljnövényzet tisztítására lett tervezve. Az egyes modellek paraméterei gyártótól és áramellátástól függően eltérnek. Kiváló megoldás a családi házad vagy a nyaraló kertjének gondozására. A legmobilabbak értelemszerűen az akkumulátoros fűkaszák, nem vagy korlátozva az elektromos kábel hosszával és útban sem lesz a kábel a munka során. Egyedül az akksi töltöttségre kell figyelni, ez megakaszthatja a munkát. Ha virágágyás mellett, esetleg árokparton vagy rendezetlen, elhanyagolt, magasra nőtt füves terepen kell dolgozni, a fűkasza a legjobb választás, hiszen ilyen helyeken a fűnyíróval nem fogsz boldogulni.

A szegélynyíró

A fűszegélynyíró bár első ránézésre hasonlít a fűkaszához, ezt leginkább szegélyekhez, árokparthoz, kerítés tövéhez ajánljuk. Olyan helyen tudsz vele füvet nyírni, ahol a hagyományos, „tologatós” fűnyíróval nem boldogulnál. Nagyon megkönnyíti az életed, hiszen csodás gyepszéleket vághatsz vele. A szegélynyírók teljesítménye kisebb, mint a fűkaszáké.

Fűszegélynyíró

Hogyan válassz fűkaszát? – benzines, akkumulátoros vagy elektromos a jobb?

Ha fűkasza vásárlás előtt állsz, 3 fő típussal találkozhatsz:

  • akkumulátoros
  • benzines
  • elektromos

Az akkus fűkasza vitathatatlan előnye a mobilitás., hátrányuk viszont a magasabb ár és az alacsonyabb kapacitás. Az elektromosok általában olcsóbbak és nagy teljesítményűek, továbbá súlyuk is a legkisebb. A benzinmotoros fűkaszák kiváló teljesítménnyel rendelkeznek, elhagyott, kietlen területen is munkára foghatod, feltéve, ha van üzemanyagod.

Damilos vagy pengés fűkaszát válasszak?

A damilos fűkaszák ajánlottak fű és lágyszárú növények, pl. virágok, gyomok vágására, míg a pengés fűkaszák nyújtják a jobb teljesítmény, ha fás szárú, erősebb növényzet, akár bokrok vágása is szükségessé válik.  Egy fűnyíró nem látja el egy fűkasza szerepét, ugyanakkor, ha nincs más, egy fűkaszával levágható a fű, bár nehézkes lesz az egyenletes vágást tartani.

 Fűkasza

Nagy telek – profi megoldás kell? – válassz benzines fűkaszát!

A benzines fűkaszák a legnagyobb teljesítményre képesek, ha nagy területen, gyakran kell használni – akár napi szinten- a belsőégésű motorral szerelt típusok a csúcskategórába tartoznak. Nem kell vezetékkel bajlódni, kiváló minőség, magas teljesítmény, ugyanakkor a benzines motor miatt fokozott karbantartás igény, magasabb zajszint és viszonylag nagyobb tömeg jellemzi. Ráadásul a benzines meghajtás drágább, mint az elektromos. Otthoni használatra akár félprofi benzinest is választhatsz, egy 1,5 kW-os tökéletesen megteszi!

Kertes ház, hobbitelek – akkumulátoros, elektromos fűkaszák

Az elektromos fűkaszák relatíve olcsó típusok, de a vezeték ott van, amire figyelni kell, és el kell érjen a munkavégzés területére. Persze ez hosszabbítóval könnyedén orvosolható. A benzinesnél kisebb teljesítmény jellemzi, de egyszerű a szerkezetük, csendesebbek és a súlyuk is kisebb. Ugyanakkor se benzin nem kell az üzemeltetéshez, sem feltöltés.

Az akkus fűkaszák esetében egy akkumulátor biztosítja a szükséges energiát. Csendesek és hatótávjuk sem korlátozott, ha pedig lemerülnek, időbe telik, míg újra munkaképessé válnak. Gyártótól, típustól függően 30-60 perc üzemidővel lehet kalkulálni, az akkumulátor miatt drágábbak.

Ha kertes háznál, hétvégi teleknél alkalmanként van szükséged fűkaszára, akár az akkumulátoros akár az elektromos típus kielégíti az igényeket, persze a minőségre figyelj, hiszen jobb egyszer megvenni valamit, ami strapabíró, mintsem olcsó, megbízhatatlan vacakokkal bajlódni.

Fűkasza vásárlás – hevederen gondolkodtál már?

Ha gyakran és hosszabb ideig használod a fűkaszát, egy fűkasza hevederre is szükséged lesz! Egy kényelmes, szellős vállheveder mellény formájában könnyedén felcsatolható, nem kell mindig méretre állítani. Segíti az ideális teherelosztást, a váll, hát és csípő azonos mértékben veszi fel a terhelést, a heveder nagyobb mozgásszabadságot nyújt. A fűkaszák gyári dobozában is lehet heveder, de az nem biztos, hogy a legideálisabb.

Egy kétvállas heveder, rugós karabineres biztosítással megfelelő támasztást nyújt, ráadásul egész jól személyre „állítható”.

A Profibarkács kínálatában többek között Einhell, Riwall Pro, Hecht, Hyundai, Graphite fűkaszák között válogathatsz, hogy meghajtásban, teljesítményben is a számodra és a kerted számára legoptimálisabb gépet választhasd!

Ha szívesen olvasnál aktuális, érdekes tartalmakat, kövesd figyelemmel a Profibarkács Blogját! Például, ha ágaprítót vásárolnál, akkor olvass Ágaprító véleményeket, hogy melyik a legjobb. Hasznos tippekkel, tanácsokkal és kreatív ötletekkel találkozhatsz, legyen szó barkácsolásról, kertről, ház körüli témákról!

 

Kapcsolódó ötletek