kiárusítás

Hasznos eszközök költözködéshez
Módosítva: 2024. február 15.
Létrehozva: 2023. április 25.

Hasznos eszközök költözködéshez

Van jónéhány eszköz, ami megkönnyíti a költözködést, cipekedést, bútrorok szétszerelését. ezek a szerszámok mindig jól jönnek otthon.

Tartalomjegyzék
  1. Hasznos eszközök költözködéshez
  2. Hasznos eszközök költözködéshez – bútorok szétszerelése
  3. Szállítást segítő szerszámok – hasznos eszközök költözködéshez
  4. Hasznos eszközök költözködéshez, csomagoláshoz.
  5. Hasznos tippek költözködéshez

Hasznos eszközök költözködéshez

Költözni, összepakolni nem mindig öröm még akkor sem, amikor a vágyott ingatlanba vezet az út. Sok összepakolni való, csomagolás, cipekedés, a már nem szükséges cuccok kiszanálása sok energiát és időt emészt fel.

Persze ha nagyon sok „elfüstölni” való pénzünk van, akkor hívhatunk olyan költöztető céget, amik a kiskanalak szortírozásától, becsomagolásától kezdve a bútorok cipeléséig mindent elintéz helyettünk. Azonban a realitások talaján maradva az a jellemzőbb, hogy a költözködést, dobozolást baráti, családi segítséggel oldjuk meg, és legfeljebb a nagy tételek, bútorok, nagymama zongorájának cipeléséhez hívunk szakembert.

Költözködés, dobozok

Hasznos eszközök költözködéshez – bútorok szétszerelése

A bútorok szétszereléséhez érdemes minőségi szerszámokat használni, mert nem megfelelő célszerszámokkal akár a bútorokban is kárt tehetünk. Érdemes tudni azt is, hogy a szétszerelt bútorok mekkora helyet foglalnak, és mekkora helyre lesz szükség abban az autóban, amivel szállítani szeretnénk majd a bútorokat.

1. Imbuszkulcs készlet

Bizonyos bútorokat, vagy kerékpárt például csak a megfelelő méretű imbuszkulccsal tudsz szétszerelni, ezért ebből mindenképp legyen nálad egy egész készlet.

2. Csavarbehajtó bitfej készlettel

Nagyban megkönnyíti például a falra szerelt tévé leszerelését, vagy éppen bizonyos bútorok profi szétszedését egy minőségi, akkus csavarbehajtó. Fontos, hogy akkus legyen (feltöltött pót akkuval a biztonság kedvéért!), hogy ne legyen a munka ahhoz kötve, hogy van-e éppen konnektorod a közelben. Hogy ne érhessen meglepetés, legyen hozzá megfelelő bitfej készlet is!

3. Csavarhúzó készlet, villáskulcs készlet

Csavarhúzó készlet, villáskulcs készlet minden háztartásban alapnak tekinthető, de legkésőbb költözködéskor be kell szerezni egyet, érdemes jó minőségűt választani

4. Mérőszalag

Mérd le a bútoraidat szétszerelve, mert még a bepakolás előtt érdemes megbizonyosodni arról, hogy biztosan befér-e az autóba, amivel szállítani akarjuk.

Szállítást segítő szerszámok – hasznos eszközök költözködéshez

Ha mégis magunk szeretnénk cipekedni, akkor van néhány célszerszám, eszköz, ami segít a testet tehermentesíteni, megkönnyíti a nagy tömegek mozgatását.

1. Molnárkocsi

Kisebb, közepes méretű bútorok, könyvvel teli dobozok mozgatását igen megkönnyíti a molnárkocsi, érdemes beszerezni otthonra egyet, főleg, ha kertes házba költözünk, mert később is hasznos lehet, ha nagy házban, vagy kertben mozgatnánk nehéz tárgyakat, kaspókat.

 Molnárkocsi költözködéshez

2. Bútorszállító heveder, gurtni

Nehéz bútorokhoz, vagy olyan nehéz tárgyakhoz amiken nincs jó fogás érdemes hevedert, gurtnit használni a szállításhoz, mert nem csak megkönnyíti az emelésüket, de megkíméli a hátunkat, megelőzhetőek velük a sérülések. Ezen az eszközön ne spóroljunk, vegyünk jó minőségűt, állítható méretű szálító hevedert.

 Bútorszállító heveder

Hasznos eszközök költözködéshez, csomagoláshoz.

Bútorboltokban lehet kapni nagyon jó minőségű, strapabíró költöztető dobozokat, azonban, ha nagyobb háztartást költöztetünk, akkor ezekből akár 30-40 darab is kellhet, az pedig igen drága mulattság, és nem biztos, hogy utána el tudjuk adni, vagy tudjuk hasznosítani bármire is. Érdemes költözés előtt fél évvel elkezdeni gyűjtögetni a dobozokat, „koldulni” boltokból, zöldségestől, ismerősöktől, ezzel elég sok pénzt lehet spórolni.

Ruhákat, ágyneműket érdemes inkább a már meglévő utazó bőröndjeinkben szállítani, ha ebből nincs elég, akkor erős, sittes zsákot vagy kukazsákot használni. ezeket utána is tudjuk majd a háztartásban hasznosítani.

Hasznos tippek költözködéshez

Ha van rá lehetőség a költözködést több „felvonásban” intézzük el. Ha már a mi birtokunkban vannak az új háznak a kulcsai,   végleges költözés napja előtt néhány héttel már el lehet kezdeni a nem napi használatban lévő háztartási dolgaink átszállítását. Például télen a nyári ruhákat, vagy olyan szekrényeket, amik a vendégszobában vannak. Ezeket akár össze is lehet már szerelni az új helyen, és egyből bele is lehet pakolni. Könyveket, ritkán használt háztartási gépeket is át lehet vinni, bepakolni a végleges helyükre. Ez a költözés napját lényegesen megkönnyíti, és a beköltözés, az új otthon megteremtése is könnyebben fog menni. A törékeny tárgyakhoz használjunk buborékfóliát, az újságpapír nem mindig elegendő erre a célra.

 Sok kicsi sokra megy, ha munka után fordulunk egy-két kört az autóval szépen fogynak majd a költöztetni való tárgyak. A dobozokra, zsákokra ne felejtsük el ráírni, hogy mit tartalmaznak. Persze vannak, akik nem tudnak hetekig kupiban „átmeneti állapotban” létezni, őket is megértjük, ha inkább csak 1-2 napot áldoznak a felfordulásra, és inkább egyben tudják le a munkát. Mi azt javasoljuk, hogy nagyon nehéz tárgyak mozgatásához hívjunk szakembert. Egyrészt mert ők igen nagy tapasztalattal rendelkeznek abban, hogy nehezen mozgatható, óriási tárgyakat, hogyan lehet a leghatékonyabban mozgatni, vagy hogyan érdemes fordítani őket, ha nagyon szűk a hely. Másrészt van úgy, hogy az ajtón nem is férnek ki bizonyos bútorok, de az ablakon például – megfelelő eszközökkel, szerszámokkal – már könnyedén kifér. Ezek a mozdulatok azonban tapasztalatot igényelnek, nem javasoljuk, hogy kezdők kísérletezzenek az ablakon való költözködéssel, mert igen balesetveszélyes lehet. Mostmár tudod mik a hasznos eszközök költözködéshez.

 

 

Kapcsolódó ötletek