
Nyomatékkulcs árak
Mennyit érdemes egy átlagos felhasználónak nyomatékkulcsra költeni, hogy néznek ki a nyomatékkulcs árak és mit kapunk a pénzünkért? Ezt járjuk körbe ebben a bejegyzésben. Nyomatékkulcsból is igen széles a választék, fajtától, felhasználástól, gyártótól, extráktól függően 11 ezer és 230 ezer forint között akár 60-70 féle nyomatékkulcsból választhatunk. Ez a kéziszerszám nem hiányozhat akár egy háztartásból sem, hiszen kéznél kell legyen szerelésnél, bútor összerakásnál, kerékpár javításnál és még hosszan sorolhatnánk a felhasználási területeit!
- Nyomatékkulcs funkciója
- Nyomatékkulcs árak, típusok
- Nyomaték nagyság – nyomatékkulcs méret
- Kinek milyen nyomatékkulcs éri meg?
- Az egyik legjobb nyomatékkulcs – Proline racsnis nyomatékkulcs
- Cserélhető fejes nyomatékkulcs – igazi nagyágyú!
Nyomatékkulcs funkciója
A csavarok és anyák meghúzásához a legfontosabb a nyomatékkulcs. Segítségével tökéletesen meghúzható az adott csavar, nem lesz sem laza, sem túlhúzott. A túlhúzás legalább annyira rossz, mint a lazaság. Egy túlhúzott csavar menetének annyi lehet, funkcióját nem képes ellátni többé vagy éppen nem lehet eltávolítani. A csavarokat gyártáskor felruházzák a szakítószilárdság tulajdonságával, ami azt mutatja meg, hogy mennyire lehet meghúzni az adott csavart. Aki ennél jobban meghúzza, kárt okoz a csavarban, beletörhet a menetbe. Egy hatékony, minőségi nyomatékkulcs megfelelő meghúzást biztosít. Autó kerékcsere, bicikli szerelés, fűnyíró javítás – hogy csak a legáltalánosabb ház körüli teendőket említsük – egy strapabíró, erős Proline, Yato, Extol, Neo nyomatékkulcs mindig társ lehet a munkában!
Nyomatékkulcs árak, típusok
Széles ársávban mozognak a nyomatékkulcs árak, de persze „tudásban” és minőségben is eltérőek az egyes kéziszerszámok. A nyomatékkulcsok két fő típusa, ami alapvetően befolyásolja a nyomatékkulcs árát, az, hogy analóg nyomatékkulcs vagy digitális nyomatékkulcs -e? Analógnyomatékkulcs lehet erőmérős, racsnis, hajtókaros. A racsnis nyomatékkulcs igen praktikus, hiszen a hajtókaros és erőmérős nyomatékkulccsal ellentétben itt nem kell figyelnünk az ideális nyomatékra, hiszen a racsnis kulcs kattan és kész vagyunk, a csavar nem húzható tovább. Fontos figyelni, főleg gyakori használat esetén, hogy nagyjából 4-5000 kattanás után kalibráltassuk a nyomatékkulcsunkat!
Digitális nyomatékkulcsnál általában hangjelzés figyelmeztet, hogy abbahagyjuk a műveletet, elértük a meghatározott nyomatékot.
Nyomaték nagyság – nyomatékkulcs méret
A nyomatékkulcsok eltérő méretekben léteznek. Minél nagyobb nyomatékra van szükség, a nyomatékkulcs mérete is ezzel együtt növekszik. A kisebb nyomatékkulcsok kisebb nyomatéktartományt fednek le, a nagyobb és nehezebb nyomatékkulcsok ennek a nyomatéktartománynak a magasabb területeit. Vásárlásnál mindig figyeljünk, hogy minél nagyobb tartomány lefedését képes ellátni egy nyomatékkulcs, annál pontatlanabb. Itt is igaz, hogy az adott feladatot mindig a hozzáilló célszerszámmal végezzük el! Autószerelő és motorszerelő munka során is sok más szerszámra lesz még szükség, aki gyakran maga végzi ezeket a tevékenységeket, érdemes a műhelyét kézreálló, jó minőségű célszerszámokkal felszerelni!
Kinek milyen nyomatékkulcs éri meg?
Szakmai felhasználóknak javasolt egy neves gyártótól digitális nyomatékkulcsot beszerezni, de aki kevesebbet áldozna rá, mégis törekszik a minőségi, hatékony munkára, annak egy lekattanós nyomatékkulcs tökéletesen megteszi. Még olyan is van, hogy az ezermester úgy dönt, a hagyományos, hajlós szárú nyomatékkulcsnál marad (pl. Yato Nyomatékkulcs), melyet tizenpárezerért be is szerezhet.
Nyomatékkulcs vásárlásnál vegyük figyelembe, hogy mekkora erőkifejtésre van szükségünk! A Nm akár 2,5-400 is lehet (Pl. Yato nyomatékkulcs 3/4"), a kulcsoknál a gyártók pedig megadják az adott típus használati tartományát.
A nyomatékkulcs mérési pontossága legalább ennyire fontos. Precíz munkához ideális, ha a nyomatékkulcsunk maximum 2-3 %-os hibaszázalékkal bír csak.
Az egyik legjobb nyomatékkulcs – Proline racsnis nyomatékkulcs
Kicsivel 50 ezer forint felett a Proline HD nyomatékkulcs igazi profi szerszám lesz a nem szakavatott kezekben is! 20-100 Nm tartományban használható, 48 precíziós foggal szerelt racsnis hajtókarral működik. Pontossága +/- 4%, ez már elég jónak számít! Műanyag tárolóval szállítják, ami védi a nyomatékkulcsot használaton kívül, ráadásul mindig tudjuk, hol találjuk! A kulcs egyébként akár 750 Nm tartományban is beszerezhető, bár ez esetben ára jóval meghaladja a 200 ezer forintot.
Cserélhető fejes nyomatékkulcs – igazi nagyágyú!
A Proline HD cserélhetőfejes nyomatékkulcs 40-200 Nm tartományt képes lefedni. Cserélhető villáskulcsfejekkel szállítják, racsnis nyomatékkulcsa, vagyis lekattanós. Ára 150 ezer forint, de ezért a pénzért kiváló minőségű és figyelemreméltó erőkifejtő tartományt lefedő nyomatékkulcsunk lehet.
A PROLINE márka esetében pedig egyébként is megszoktuk, hogy minőségi, funkcionális szerszámokat gyárt, melyek a hétköznapi tevékenységeink során sosem hagynak cserben!
Tipp: Az autó kerekeinek megfelelő felfújásához nélkülözhetetlen egy jó kompresszor. Következő cikkeinkben körbejárjuk az olajmentes kompresszor árakat és a legjobb akkus kompresszor kérdését is.
A Profibarkács teljes nyomatékkulcs kínálatát itt találod >>
Kapcsolódó ötletek
Egy helyesen kiválasztott kompresszor a megfelelő kiegészítővel ellátva egy rendkívül sokoldalú eszköz, amit nem csak szakemberek, de hobbi barkácsolók is ki tudnak használni a ház körüli munkák során.
Az akkumulátor teszter olyan eszköz, amely képes az akkumulátor töltöttségének, feszültségének és általános állapotának mérésére. Az akkuteszterek tökéletesek a hibaeláhárítási és karbantartási feladatokhoz, valamint számos iparágban használatosak, tekintve, hogy a működésük igen egyszerű. De hogyan is kell használni az akkutesztereket? Az alábbiakban minden kérdésünkre választ kaphatunk!