Asztali körfűrész használata
Módosítva: 2024. február 09.
Létrehozva: 2023. szeptember 22.

Asztali körfűrész használata

Nehézség:

Asztali körfűrész használata - leírás azoknak, akik csak most ismerkednek ezzel az igen hasznos géppel.

Tartalomjegyzék
  1. Asztali körfűrész használata
  2. Mire való az asztali körfűrész?
  3. Hogyan válasszak asztali körfűrészt?
  4. Melyik a legjobb asztali körfűrész?
  5. Asztali körfűrész paraméterek
  6. Asztali körfűrész árak
  7. Asztali körfűrész használata
  8. Milyen vágási típusok léteznek?
  9. Az asztali körfűrész részei
  10. Melyik a legideálisabb asztali körfűrész méret?
  11. Melyik körfűrész lapot használjam?
  12. Asztali körfűrészt vagy dekopírfűrészt használjak?
  13. Legjobb asztali körfűrész márkák
  14. Az asztali körfűrész biztonságos használata
  15. Az asztali körfűrész karbantartása
  16. Asztali körfűrész használata barkács nagykövetünk bemutatásával

Asztali körfűrész használata

Az asztali körfűrész használata nem bonyolult azoknak, akiknek volt bármilyen barkácsgép a kezében, de kis gyakorlással bárki elsajátíthatja ennek a nagyon hazsnos gépnek a használatát. Elmondjuk mire figyelj, vagy éppen mit kell tudnod az asztali körfűrészről.

Mire való az asztali körfűrész?

Sokan gondolják, hogy ha van egy kézi fűrészük és esetleg egy dekopírfűrészük, akkor a leglényegesebb faipari munkákat már el tudják végezni, de ez nincs így, ugyanis bizonyos esetekben ezek a szerszámok már nem megfelelőek. Elöljáróban azzal érdemes kezdeni, hogy professzionális munkák során szükségünk van az asztali szerszámok stabilitására és precizitására, amit a kézi szerszámok, legyenek azok bármilyen magas minőségűek is, nem tudnak biztosítani. A legfőbb jellemzője az asztali körfűrésznek, hogy itt nem a szerszám mozog, mint a kézi körfűrész esetében, hanem a munkadarab.

Éppen ezért a hosszanti vágásokat sokkal pontosabban tudjuk elvégezni és ez az asztali körfűrész legnagyobb előnye. Erre egyébként alkalmas a szalagfűrész is, de az asztali körfűrész ennél többet tud, ugyanis tudunk lapmagasságot és lapdőlésszöget is állítani. A lapmagasság állításának a lehetősége különösen előnyös lehet csapolások elkészítésekor, mert ezeket nagy precizitással tudjuk előállítani, úgy hogy már csak minimális utómunkát igényelnek az összeillesztéseket megelőzően.

Hogyan válasszak asztali körfűrészt

Hogyan válasszak asztali körfűrészt?

Nagyon fontos tisztázni a vásárlás előtt, hogy milyen típusú munkára szeretnénk beszerezni az eszközt. Professzionális felhasználásra, vagy esetleg otthoni hobbi tevékenységhez? Nyilvánvalóan az utóbbi esetben kisebb teljesítményű eszköz is elegendő lesz. Fel kell tenni a kérdést, hogy hol szeretnénk használni az asztali körfűrészt? Amennyiben a válasz az, hogy csak a műhelyünkben, akkor egy lábazattal ellátott elektromos modell a legjobb választás. Abban az esetben viszont, ha az asztali körfűrészünket a műhelyen kívül is használni szeretnénk előnyösebb egy lábazat nélküli akkus modell beszerzése. Érdemes előre tisztázni, hogy milyen anyagokat szeretnénk vágni az eszközünkkel, ugyanis például beton vágására nem minden asztali körfűrész alkalmas.

Szempont lehet az asztali körfűrészünk kiválasztásánál a munkavégzés helye. Fel kell tenni a kérdést, hogy csak a műhelyünkben szeretnénk dolgozni a körfűrészünkkel, vagy szállítani is szeretnénk, mert a munkavégzés helye változó és ez utóbbi esetben van-e elérhető távolságban elektromos csatlakozási lehetőség.   Ebben a tekintetben az asztali körfűrészek két típusba sorolhatóak.  Egyrészt vannak a lábazattal ellátott elektromos asztali körfűrészek. Ezek jellegzetessége, hogy tipikusan a műhely egy fix pontjára vannak helyezve és onnan nem nagyon mozgatjuk azokat a munkavégzés során. Másrészt pedig vannak a lábazat nélküli „mobil” körfűrészek, amelyek bármilyen stabil felületen elhelyezhetőek és könnyen szállíthatóak. Ez utóbbiak közül találunk akkus modelleket is. Az asztali körfűrész használata leegyszerűsödik akkor, ha a megfelelő gépet választod ki.

Melyik a legjobb asztali körfűrész

Melyik a legjobb asztali körfűrész?

Elsőre rávághatnánk, hogy a legdrágább és minden bizonnyal a legnagyobb teljesítményű asztali körfűrész, de mint minden esetben itt is a felhasználás célja a döntő. Ezért, nagyon nehéz, talán nem is lehet általánosságban egzakt választ adni erre a kérdésre. Mondhatnánk, hogy az amelyik az igényeinknek és anyagi lehetőségeinknek a legjobban megfelel. Más asztali körfűrész a „legjobb” otthoni felhasználásra és más professzionális munkavégzésre.  Eltérő modellt kell választanunk, ha az asztali körfűrészünkkel kizárólag a műhelyünkben szeretnénk munkát végezni és eltérőt, ha a munkavégzés helyszíne más és más, tehát terepen történik a munkálatok dandárja. 

Szempont lehet a legjobb asztali körfűrész kiválasztásánál, hogy milyen extra funkciókkal rendelkezik. Melyek lehetnek ezek?

Jelentősen meg tudja könnyíteni a munkavégzést, amennyiben az asztali körfűrészünkön beépített forgácselszívó csatlakozó található. Ezeknél a típusoknál a forgácselszívó nagyon egyszerűen, kompakt módon kialakítható. Ezzel egyrészt lerövidíti a műhely takarításának a folyamatát, másrészt lecsökkenti annak az esélyét, hogy a forgácsdarabok beszoruljanak a fűrészünk mozgóalkatrészei közzé, így munkavédelmi szempontból sem elhanyagolható a jelentősége.

A beépített túlterhelés-kapcsoló védi a motort túlfeszültségtől, amivel elkerülhetőek a rövidzárlat miatti nem kívánt leállások.

A lágyindítás funkció a motort és az elektromos hálózatot egyaránt óvja, megnövelve ezzel a körfűrészünk élettartamát, másrészt pedig bizonyos vágási műveleteknél jelentősen csökkenti a munkadarab károsodását.

 Asztali körfűrész paraméterek

Asztali körfűrész paraméterek

Három lényeges paraméter van az asztali körfűrészek esetében, amelyekre a beszerzés során figyelemmel kell lenni. Ezek a következőek: teljesítmény, fordulatszám és a tárcsaátmérő. Ezeken túl, bizonyos esetekben jelentősége lehet a zajszintnek és a vágási mélységnek is.

Talán a teljesítmény legfontosabb paraméter, amit szem előtt kell tartanunk a beszerzés során. Mint ahogyan minden elektromos gép esetében, a teljesítmény egyenesen arányosan növekszik, ahogyan a professzionális és a nagyobb igénybevételt jelentő felhasználás felé mozdulunk el, ugyanis ha a teljesítmény nincs arányban a terheléssel az túlterheléshez vezet ami lerövidíti az asztali körfűrészünk élettartamát. Az alapmodellek teljesítménye 500 W körül mozog. A középkategória nagyjából 1000 W-tól kezdődik, míg a legfelsőbb kategóriába tartozó modellek teljesítménye elérheti a 2200 W-t is.

A fordulatszám lényegében a vágókorong forgási sebességét jelenti, ami természetesen jelentősen függ a tárcsa ármérőjétől is.

A tárcsaátmérő jelentősége abban van, hogy minél mélyebb vágást szeretnénk kivitelezni annál nagyobb átmérőjű tárcsára van szükségünk. Lényeges tudnunk, hogy a maximális vágási mélység a 90 fokos vágásokhoz van megadva.

A zajszint meghatározására két mérőszám szolgál: a hangnyomásszint (LPA) és a hangteljesítményszint (LWA). Mind két érték decibelben (DB) van megadva. Természetes módon ezek az értékek a teljesítménnyel arányosan növekednek. Érdemes megemlíteni, hogy az asztali körfűrész jelentős hangahatás kibocsátására képes munkaeszköz, amely a munkavédelmi szabályok nem megfelelő betartása esetén akár halláskárosodáshoz is vezethet. Nagyon lényeges tehát, hogy használata közben mindenképpen viseljünk megfelelő fülvédőt.

Az otthoni felhasználás során legyünk tekintettel arra, hogy az asztali körfűrész használata mások számára nagyon zavaró lehet. Ki kell emelni, hogy az asztali körfűrész az egy kifejezetten nagy hanghatással járó  eszköz, ezért ha nem akarunk belefutni egy vaskos közigazgatási bírságba, érdemes tájékozódni a munkagépek használatának az időbeli korlátairól. Ebben a tekintetben a zajvédelmet szabályozó helyi önkormányzati rendeleteket érdemes áttekintenünk, vagy egyszerűen csak hívjuk fel telefonon a helyi jegyzőt – nagyobb település esetén annak irodáját – hogy tájékozódjunk a helyi szabályozás sajátosságairól. Általában az önkormányzatok helyi rendeleteikben időbeli korlátot szabnak a belterületi kerti munkavégzéshez kapcsolódó tevékenységekhez. Tipikusan vasárnapon és munkaszüneti napokon tiltják az ilyen munkákat és a szombati napokon 8 óra és 20 óra közzé szorítják.

A vágási mélységre két tényező van együttesen hatással. Egyrészt minden asztali körfűrészeknek meg van határozva a maximális vágási mélysége, amely a beszerzés során kiemelten fontos paraméter. (Figyelem: a maximális vágási mélység a 90 fokos vágásokhoz van megadva.) Az alap modellek vágási mélysége 4-5 cm-től indul, míg a csúcsmodelleké elérheti a 8 cm-t is. Másrészt pedig a vágási mélységre hatással van a használt fűrészlap átmérője is.

 

Asztali körfűrész árak

A Profibarkács.hu kínálatában számos eltérő típusú felhasználásra szánt asztali körfűrészt talál, az otthoni felhasználásra készült alap modellektől egészen a professzionális gépekig. A kisebb teljesítményű modellek 44.990 Ft-tól kezdődnek. Az asztali körfűrészek közül a top modellünket a Bosch GTS 10 XC asztali fűrészt 442.690 Ft-ért tudja megvásárolni.

 asztali körfűrész hazsnálata

Asztali körfűrész használata

Az asztali körfűrész az egyik legveszélyesebb, így a legnagyobb szakértelmet és képzettséget igénylő faipari eszköz. Nagyon fontos, hogy minden munkavégzést megelőzően ellenőrizzük le az asztali körfűrészünket, hogy minden jól van-e beállítva és minden rögzítés megfelelő-e. Mindenképpen csak olyan asztali körfűrésszel dolgozzunk, amin van hasítóék, amely a penge mögé / mellé helyezett védőeszköz és elsődleges funkciója az, hogy megakadályozza a munkaanyag szorulását. Mindenképpen használjunk fésűt és tolófát.

Milyen vágási típusok léteznek?

Az asztali körfűrész leginkább a nagy precizitású hosszirányú vágásokra alkalmas, lényegében ebben a tekintetben verhetetlen faipari eszközről van szó. Ezen túl, az asztali körfűrész alkalmas finomvágásokra is, ami azt jelenti, hogy az eszköz képes úgy vágást ejteni a munkadarabon, hogy azt nem vágja át. Ez a képessége annak köszönhető, hogy a legtöbb típus esetében a körfűrész vágókorongjának magassága milliméter pontossággal állítható. Ezeken túl, az asztali körfűrészekkel a legtöbb esetben tökéletes gérvágásokat is végezhetünk, ami negyvenöt fokot bezáró vágást jelent. Ehhez az szükséges, hogy a körfűrészünk vágókorongjának vágási szöge állítható legyen, de az asztali körfűrészek döntő többségénél ez a specifikáció adott.

asztali körfűrész részei

Az asztali körfűrész részei

Az asztali körfűrész részei:

  • Gépállvány: tipikusan acéllemezből készülnek, belső merevítéssel és szekrényes kivitelben.
  • Asztallap: ez lehet fix, vagy mozgatható. Az asztallap nyílásába van beépítve a körfűrész, a hasítóék, valamint a védőfelszerelések.
  • Szegmensvonalzó: az asztali körfűrészgéppel a munkadarabok fűrészelését csak az asztallapba mart fecskefarkú árokban vagy hengeres vezetéken, a fűrészlap síkjával párhuzamosan eltolható mozgó szán (anyagtartó kocsi) segítségével végezhetjük. Ebből egyértelmű lehet, hogy a szegmensvonalzó alapvető tartozéka az asztali körfűrésznek, elhagyása, vagy mellőzése szembe megy a munkavédelmi előírásokkal és akadálya lehet a precíz munkavégzésnek is. A megfelelő vágási méret a támasztólécre szerelt ütköző segítségével állítható be. A munkavégzés megkezdése előtt a szegmensvonalzót be kell állítanunk a kívánt szögbe és rögzíteni. Ezt követően a munkadarabot a gépasztalra fektetjük és  a szegmensvonalzóhoz szorítva előre toljuk.
  • Motor: mint ahogyan minden elektromos gép esetében, az asztali körfűrészek motorjának a teljesítménye is  egyenesen arányosan növekszik, ahogyan a professzionális és a nagyobb igénybevételt jelentő felhasználás felé mozdulunk el, ugyanis ha a teljesítmény nincs arányban a terheléssel az túlterheléshez vezet ami lerövidíti az asztali körfűrészünk élettartamát. Az alapmodellek teljesítménye 500 W körül mozog. A középkategória nagyjából 1000 W-tól kezdődik, míg a legfelsőbb kategóriába tartozó modellek teljesítménye elérheti a 2200 W-t is.
  • Védőberendezések: Az asztali körfűrészek legfontosabb védőfelszerelése a védőburkolat, amely a fűrész korong felső borítását alkotja. Elsődleges funkciója annak a véletlen érintések megakadályozása, valamint az esetlegesen visszacsapódó törmelékek és forgácsok blokkolása. Az asztali körfűrészek másik alapvető védelmi eleme a hasítóék. Gyakran látni, elsősorban otthoni barkács felhasználás során, hogy a fűrészgépet hasító ék nélkül használják, ami óriási kockázatot rejt magában, ugyanis ennek az elemnek az alapvető feladata, hogy meggátolja a munkaanyag beszorulását a penge és a vezető közzé, ily módon kiküszöbölve a visszasodródást, amely az egyik leggyakoribb baleset forrás az asztali körfűrész használata során. Nagyon lényeges szabály, hogy a hasítóéket úgy kell rögzíteni a gépasztalhoz, hogy egy síkban legyen a vágókoronggal. Lényeges még ezen túl, hogy az ék vastagságának 0,2-0,5 mm-rel meg kell haladnia a fűrész által vágott rés szélességét.

 

Melyik a legideálisabb asztali körfűrész méret?

Ezt elsősorban a felhasználás módja fogja eldönteni. Otthoni használat esetén a legjobb megoldás egy alap méret beszerzése.  Tökéletes megoldás lesz egy 160mm-es körfűrészlappal ellátott kisebb teljesítményű asztali körfűrész elhelyezése a műhelyünkben. Ezzel az eszközzel minden házkörül felmerülő munkát gond nélkül el fog tudni végezni. A professzionális, elsősorban ipari igénybevételre tervezett asztali körfűrészek ennél sokkal nagyobbak, nemcsak a teljesítmény, a körfűrész lap, hanem az asztali körfűrész munkaasztala tekintetében is. Ezekkel a gépekkel akár 3-4 méteres gerendákon is végezhetünk egyenes vágásokat minden probléma nélkül. Ezen túl, a folyamatos, egész napon át tartó munkavégzést is sokkal jobban bírják, motorjuk egészen biztosan nem fog túlmelegedni a legnagyobb igénybevétel esetén sem.

Melyik körfűrész lapot használjam?

A körfűrészlapokat a legtöbb esetben fához használhatod, de ha szétnézel a Profibarkács.hu webshopjában, találni fogsz gipszkarton, műanyag, továbbá puha- és keményfémek vágására alkalmas darabokat is.

Teljesítményüket és munkabírásukat tekintve, a legjobb minőséget a keményfémlapkás körfűrészlapok tudják nyújtani a számodra.  Ezek a fűrészlapok még a legnagyobb terhelés hatására sem tudnak deformálódni, és az acélfogak sem válnak le az éléről. Ki kell emelni, hogy ezeknél a fűrészlapoknál  a fogak alakja teljes mértékben össze van hangolva az alappal és az anyaggal is, ezért minden egyes használatnál a lehető legjobb vágási eredményt fogod elérni.

Asztali körfűrészt vagy dekopírfűrészt használjak?

Természetesen a kérdést elsősorban az fogja eldönteni, hogy milyen típusú asztalos munkát szeretnénk végezni, így nem árt tisztázni a két eszköz hasonlóságait és különbségeit. Az asztali körfűrésszel és a dekopírfűrésszel (más néven szúrófűrésszel) végezhetünk hasonló vágásokat, de alapvetően a két eszköz nem felcserélhető, a hasonlóság abban kimerül, hogy mind két eszköz fa vágására, darabolására való. A dekpírfűrész egy kézi szerszám és már önmagában ezért sem veheti fel a versenyt pontosság terén az asztali gépekkel. A szúrófűrész egy igazi multifunkcionális eszköz, végezhetünk vele egyenes vágást (különösképpen akkor, ha vezetősínt csatlakoztatunk az eszközre), vághatunk vele ívben (valójában az ívben vágásra ez a legalkalmasabb szerszám), de a legtöbb dekopírfűrész szögvágásra is alkalmas. Számos típusú elektromos fűrész létezik, de általában azt szokták javasolni a kezdő barkácsolóknak, hogy ez legyen az első eszköz, amit beszereznek, éppen a sokoldalúsága és egyszerű használata miatt. Ezzel szemben az asztali körfűrész egy professzionális felhasználásra szánt eszköz. A professzionális munkák során szükségünk van az asztali szerszámok stabilitására és precizitására amit egy asztali körfűrész messzemenően biztosíthat számunkra. A legfőbb jellemzője az asztali körfűrésznek, hogy itt nem a szerszám mozog, mint a dekopírfűrész esetében, hanem a munkadarab. Éppen ezért a hosszanti vágásokat sokkal pontosabban tudjuk elvégezni és ez az asztali körfűrész legnagyobb előnye. Összegezve az elmondottakat, amennyiben precíz hosszanti vágásokra van szükségünk akkor mindenképpen az asztali körfűrész a megfelelő választás. Amennyiben rövid, egyenes, vagy köríves vágásokat kell kiviteleznünk mindenképpen szúrófűrészt válasszunk.

Legjobb asztali körfűrész márkák

A Profibarkács.hu kínálatában szereplő valamennyi asztali körfűrész gyártója nagy hagyományokkal és tapasztalattal rendelkező cég. Az azonos kategóriába tartozó asztali körfűrészek között lényegi, minőségbeli különbség nem tárható fel. Kínálatunkban a Bosch, Einhell, Graphite, Hyundai, Scheppach, Verto, valamint a Yato asztali körfűrészeit találhatja meg.

Asztali körfűrész biztonságos használata

Az asztali körfűrész biztonságos használata

A legfontosabb szempont az, hogy mindig tartsuk be a munkavédelmi és munkabiztonsági szabályokat. Használjunk tolófát és fésűt, a munkadarab biztonságos megvezetésének biztosításához.  Nagyon lényeges eleme ezeknek a szabályoknak, hogy a forgó fűrészpenge körül megfelelő védőburkolat legyen elhelyezve. Alapvető szabály, hogy tömörfa megmunkálása esetén a körfűrész forgó pengéjével párhuzamosan felszerelt hasítóék nélkül nem dolgozhatunk. Ezzel kerülhetjük el a munkadarab esetleges megszorulását és visszacsapódását. Az asztali körfűrész használata során fokozottan ajánlott munkavédelmi szemüveg, valamint fülvédő használata.

A tapasztalatok szerint az asztali körfűrész használata során bekövetkező balesetek döntő részét valamilyen visszavágás (visszalövés) okozza. Tágabb kontextusban pedig mindig a munkavédelmi előírások valamilyen megsértése történik. Nem lehetünk az asztali körfűrésszel eléggé óvatosak és körültekintőek, mert az egyik legveszélyesebb asztalosipari szerszámról van szó. Itt nincs kis sérülés és ha van az tipikusan maradandó károsodást okoz. Használjunk védőszemüveget is!

De mi is az a visszasodrás, vagy visszalövés?

Ha a megfelelő pozíciót felvesszük az asztali körfűrészünk mellett, akkor a fűrészlap „felénk” forog, tehát lefelé irányuló mozgást végez, míg a fűrészlap másik oldalán ennek éppen az ellenkezője történik.  Ettől a ponttól a tengelyig érintő irányú erők összhatását figyelhetjük meg.  A legjelentősebb vízszintes visszaható erő a tengely függőleges vonalában hat. Ettől kezdve ez az erő csökken, a függőlegesen lefelé ható viszont nő. A visszasodrásnak éppen itt keletkezik, ezekből az erőhatásokból és a munkaanyagban lévő feszültségből. A feszültségnek két fajtája van, lehet záró és nyitó. Általában a záró feszültség okozza a nagyobb problémát, de az utóbbi is problémás lehet, ha a stellernek feszíti az anyagot. A lényeg az, hogy úgy álljunk az asztali körfűrész mellett, hogy az bármelyik irányba kidobhatja a munkadarabot, természetesen az a legveszélyesebb, ha ezt felénk teszi.

A visszasodrás leggyakoribb oka a behajlás, vagy becsípődés. Ez akkor fordul elő, ha a munkaanyag a penge és a vezető közzé szorul. De előfordulhat akkor is, ha a vágandó felületben hibák vannak, csomós, vagy vetemedett. Nagyon tipikus, általában nem túl gyakorlott felhasználók esetében előforduló visszalövést eredményező hiba, hogy a munkaanyagot túl hamar, még a pengék forgásának leállta előtt elengedik. Ugyanehhez vezethet, ha a munkaanyagot magunk felé próbáljuk húzni ahelyett, hogy rátolnánk a pengére.

Mit tehetünk, hogy elkerüljük ezt a hibát?

Nagyon fontos, hogy minden munkavégzést megelőzően ellenőrizzük le az asztali körfűrészünket, hogy minden jól van-e beállítva és minden rögzítés megfelelő-e. Mindenképpen csak olyan asztali körfűrésszel dolgozzunk, amin van hasítóék, amely a penge mögé / mellé helyezett védőeszköz és elsődleges funkciója az, hogy megakadályozza a munkaanyag szorulását. Mindenképpen használjunk fésűt és tolófát. Mire való a fésű? A fésű arra való, hogy a munkadarabunkat az asztal felületén tartsuk. Az éppen vágandó munkadarabot ugyanis két oldalról szükséges rögzíteni, hogy azt stabilan tartsuk és végső soron megakadályozzuk a nem kívánt visszasodrást. Ez egyrészt a tolófával, másrészt pedig a fésűvel történik. Mire való a tolófa? Ahogyan neve is utal arra a munkadarabot a tolófa segítségével toljuk rá / át a vágókorongon és lényegében megóvja ujjainkat a maradandó károsodásoktól, így jelentőségét nem lehet eléggé túlbecsülni. A tolófa használatánál kövessük azt az ökölszabályt, hogy amíg a pengéig van szűk 10 cm-ünk használjuk inkább a kezünket a munkadarab stabilan tartására és mezt követően kezdjük el használni a tolófát. Mindig figyeljünk arra, hogy a vágás közben a tolófa elérhető távolságban legyen, tehát anélkül tudjuk megfogni, hogy el kelljen távolodnunk a körfűrésztől. 

Az asztali körfűrész karbantartása

Az asztali körfűrész biztonságos használatához elengedhetetlen a megfelelő karbantartási munkák elvégzése. A legfontosabb karbantartási munka, amit az asztali körfűrész esetében el kell végeznünk az a rendszeres, minden munkavégzés utáni takarítás. Mivel az eszköz használata rengeteg forgáccsal és porral jár, nagyon lényeges, hogy a munkavégzés után ezektől a nem kívánatos szennyeződésektől megtakarítsuk a gépünket. Fűrészpor kerülhet a gép belsejébe, amitől akár a mechanika is leállhat. Esetleg az asztali körfűrész szellőző nyílásai is eltömődhetnek, amitől leéghet a motor. Lényeges, hogy a fűrészlapokról se felejtkezzünk el, ugyanis a vágás során rájuk éghet a faforgács ami a fűrészlap jelentős károsodásával járhat.  Rendszeres használat esetén ajánlott az időközönkénti olajozás a gyártó által előírt kenőanyaggal. Az asztali körfűrész használata hosszú távon a karbantartással teljes.

Asztali körfűrész használata barkács nagykövetünk bemutatásával

 

 

Reméljük hasznosnak találtad ezt a bejegyzést. Ha igen, akkor az Asztali körfűrész használata után tanuld meg a többi barkács gépet is szakszerűen alkalmazni, olvasd rendszeresen a Profiarkács blogját.

Kapcsolódó ötletek

Munkavédelmi kesztyű kiválasztása

A munkavédelmi kesztyűk a munkavédelem legalapvetőbb kellékei, mégis nagyon gyakran látom, hogy használatukat elhanyagolják, pedig szinte nincs olyan munkafolyamat amikor a kézvédelemnek nincs kiemelt jelentősége.