Flex Korong teszt - Melyik Vág Szebben?
Módosítva: 2022. június 15.
Létrehozva: 2022. június 01.

Flex Korong teszt - Melyik Vág Szebben?

Mai alkalommal egy nagyon izgalmas dologgal készültünk számotokra, ami nem más mint egy flex korong teszt, amit két különböző járólapon fogunk kipróbálni.

Tartalomjegyzék
  1. Mi is az a flex és hogy használjuk?
  2. Flexkorong teszt

Mai alkalommal egy nagyon izgalmas dologgal készültünk számotokra, ami nem más mint egy flex korong teszt, amit két különböző járólapon fogunk kipróbálni. A jobb oldali egy puhább a baloldali pedig egy keményebb összetételű anyagból készült járólap lesz.

Mi is az a flex és hogy használjuk?

Van tehát egy gépünk, amivel igazából tudunk vágni, darabolni, csiszolni akár durvább akár finomabb anyagokat és felületeket is. A flexkorongnál ugye egy köralakú tárcsa dolgozik és a munkatárcsa 90°-os szöget (sarkot, “vinklit”) zár be a motor tengelyével. De vajon miért flex? Az első ismertebb sarokcsiszoló gyártó Magyarországon egy észak-vesztfáliai Steinheimből érkező Flex nevű német cég volt.  Régen, amikor a piac egy adott ágát egy vállalat uralta, akkor sokszor azonosították a gyártó termékét annak a márkájával. Egyik legjobb példánk erre a Stihl. Mai napig sokan hívják az összes létező láncfűrészt csak simán Stihl-fűrésznek, és pont ez történt a Flex sarokcsiszolóból is csak simán: flex.

Ma már a sarokcsiszoló egy igencsak sokoldalú szerszám, amit a mai technológiának köszönhetően egyre jobban fejlesztenek, és egyre több funkcióval látják el a gyártók. Sőt igazából sokkal több dologra tudnánk használni, mint amire gondoljuk, hogy tudjuk őket. Mivel ma már elég széles választék van a kiegészítők és tartozékok piacán, rendkívül megnő a mozgásterünk: a legkülönbözőbb fajtájú-, gyártmányú-, méretű-, anyagú-, felépítésű-, szerkezetű tárcsák, korongok, kefék, csiszolólapok kaphatók, vágási, darabolási, durva és finom csiszolási, polírozási feladatokhoz különböző fémek, műanyagok, építőanyagok megmunkálásához is használhatjuk. A tárcsákon különböző színnel jelölik, hogy könnyebb legyen felismerni őket: a kék szín fémvágásra, a piros fémcsiszolásra, a zöld szín pedig kő (tégla, cserép, csempe stb.) vágására alkalmas szerszámot jelöl.

Flexkorong teszt

Miután kicsit tisztába tettük, hogy mit érdemes tudni erről a flexkorongról és a csiszolóról, nézzünk rá magára a tesztre. Először a Turbó tárcsát használtuk, a vágásnál, majd utána a sima tárcsát mindkét járólapnál. Körülbelül 150 vágást végeztünk el a két pengével összesen a teszt során. A turbó és a gyémántszemcsés tárcsa között minimális mértékű vágási sebesség eltérést lehetett érezni, így ebben a pontban nem tudnánk kifejezetten egyik vagy másik korong mellé letenni a szavazatunkat. Ellenben ha viszont a minőségét nézzük a vágásnak, akkor minőségi eltérés igen is van a kettő tárcsa között. A turbó sokkal szebb munkát végez és szebben vág, továbbá pedig kevésbé töredezik meg tőle a járólap sarkai, illetve a vágás mentén is a szélei. Ebből a szempontból sokkal inkább megéri a drágább verziót megvásárolni és egy jobb tárcsát beszerezni, hogy tökéletes legyen a vágási végeredmény. Ha nem fontos annyira számotokra a tökéletes végeredmény, akkor nyugodtan vegyétek meg a sima tárcsát, ami olyan ötöd annyi költséggel fog járni. Egy akkus sarokcsiszolót használtunk egyébként a teszt során, amit egy másik videónkban meg tudtok nézni, hogy hogy működik és hogy kell használni. Reméljük tetszett ez a videónk is, és segítettünk a döntésben, hogy melyik tárcsát érdemes beszereznetek az adott csiszoláshoz, vágáshoz vagy daraboláshoz, amit szeretnétek elvégezni. Ha meg szeretnétek nézni a többi videónkat is, akkor látogassatok el a Youtube oldalunkra.

Kapcsolódó ötletek

Einhell Gérvágó Teszt

Mai alkalommal egy akkumulátoros gérvágó fűrészt fogunk nektek bemutatni, amit már 1.5 éve használunk.