Einhell Gérvágó Teszt
Módosítva: 2023. szeptember 25.
Létrehozva: 2022. május 11.

Einhell Gérvágó Teszt

Mai alkalommal egy akkumulátoros gérvágó fűrészt fogunk nektek bemutatni, amit már 1.5 éve használunk. 

Tartalomjegyzék
  1. Gérvágó teszt – Első és másodgenerációs gérvágó összehasonlítása
  2. Akkumulátoros Einhell gérvágó teszt

Gérvágó teszt – Első és másodgenerációs gérvágó összehasonlítása

Mai alkalommal egy akkumulátoros gérvágó fűrészt fogunk nektek bemutatni, amit már 1.5 éve használunk. Először is elmondjuk, hogy mik a tapasztalatok, milyen pozitív és negatív észrevételeink vannak a gép kapcsán. Bemutatjuk a felhasználását és hogyan tudtok vele dolgozni.

Mielőtt belevágunk a másodgenerációs gép bemutatásába, azelőtt szeretnék egy-két dolgot megosztani az előző gépemről is, ami egy első generációs gép volt. Erről azt érdemes tudni, hogy jóval nagyobb tárcsás, vonófejes kivitel volt, de részletesen bemutatjuk nektek ezt a gépet is illetve felhívjuk a figyelmet a nagy különbségekre a két gép között. A nagy Einhell gérvágó teszt.

A régi gérvágó fűrésznél több problémát is véltünk felfedezni. Az egyik az volt, hogy a vezető lézernek a bekapcsoló gombjától a szerkezet testén át, ahol húzódott a kábel, bekapcsolás után teljes hosszában melegedett a gép. A fogantyú mellett egy olyan 1-1.5-órás használat után már kellemetlen volt az érintése a gépnek, ami nem igazán szerencsés.

A másik fő probléma az az volt, hogy nagyjából 1.5év után szerettünk volna csinálni egy 45 fokos vágást, döntött vágást, és a vezetősínbe a tárcsa beleért, így konkrétan belevágott volna a gépbe a tárcsa és nem tudtuk végre hajtani a műveletet. Egyrészt balesetveszélyes és roncsolással is járt volna. Szerencsénkre garanciális volt a gép és jeleztük a cégnek is, az Einhell teljesen korrekten járt el, viszont azt jelezték, hogy ez a probléma fennáll és ez egy típus hiba a többi gépnél is, és emiatt nem jöhetett szóba a csere.

További probléma az volt, hogy nagyon pontatlan volt a gép is és a lézer is. Ezen felül pedig ennél a gépnél több műanyag része is használat közben eltört, annak ellenére hogy rendeltetésszerűen használtuk a gépet. Sajnos rossz minőségű műanyagokból volt összerakva a gép, és egyszerűn nem bírta a munkát.

Először is két akkumulátor segítségével szeretnénk megmutatni, hogy mi a különbség az első és a másodgenerációs akksit. Az első sokkal mélyebb, inkább meggybordó színű akkumulátorral rendelkezik, míg a második generációs inkább egy élénk és tüzespiros színnel rendelkezik. Természetesen nem csak ez az egyetlen különbség, hanem a fejlesztésnél is figyeltek a visszajelzésekre.

Sokkal profibbak, jobb anyagból készültek, sokkal könnyebbek, pontosabbak mint az előző. Több kiegészítővel rendelkeznek, például az asztali körfűrésznél a vezetősín vezetője mindkét oldalt szorít, míg az első generációsnál csak a végén, ahol a skála volt. Ezáltal sokkal pontosabb és precízebb munkát tudunk végezni, ezért nagyon ajánljuk a másodgenerációs gépek vásárlását.

Akkumulátoros Einhell gérvágó teszt

Akkumulátoros az Einhell gérvágó teszt alanya, tehát nincs szükség tápkábelre, ami egyben az egyik legnagyobb előnye. Tudtok vele dolgozni a műhelyben, vagy esetleg jó időben a kertben, vagy ha el kell vinni másik munkaterületre, az is tökéletesen megoldható. Nagyon könnyű és kompakt kis gép, mindössze 7.8kg a nettó súlya. Amit kiemelnénk még, hogy lágyindítási funkcióval rendelkezik, tehát amikor beindítjuk akkor nagyon szépen finoman, lágyan indul.  3000fordulat / perc a gép teljesítménye, illetve a forgóasztal rész 45 fokban jobbra-balra is elforgatható és kisebb kattanásokkal jelzi hogy melyik szögpercnél járunk. A fűrésztörzs maga is 45 fokban dönthető és nagyon egyszerű kinyitni.

Baloldalt van egy biztonsági fülecske, és a kattantás után már tudjuk is használni a gépet. Két dologra figyeljetek oda, hogy a bekapcsoló gombjánál van egy biztonsági fül, amit el kell fordítani és amikor meghúzod a kart, akkor fog beindulni a gép, illetve ahhoz, hogy lenyomjuk a vágórészét a gépnek, a tetején lévő gombot kell benyomni.

A gépbe az akkumulátort a tetején kell behelyezni és minimum 3 amper/h akksit javasol az Einhell. Mi inkább az 5.2-et szoktuk használni, mivel ezáltal kicsit erősebb lesz a motor, több teljesítmény tud felvenni illetve leadni. Plusz az üzemidő is lényegesen megnő ezáltal. A tetején található 2 db gomb, az egyik a munkalámpát fogja bekapcsolni a másik pedig a segédvezető lézert. A talpán 4 db rögzítő furat van, amivel le lehet fixen rakni a gépet, illetve be is van vonva csúszásmentes gumitalppal, hogy ne mozogjon a munka közben.

einhell gérvágó

Kapcsolódó ötletek