Melyik a legjobb magasnyomású mosó - melyiket válasszam
Módosítva: 2024. február 13.
Létrehozva: 2023. május 30.

Melyik a legjobb magasnyomású mosó - melyiket válasszam

A magasnyomású mosó egy olyan sokoldalúan felhasználható tisztító eszköz, amely nyomás alá helyezi a vizet (a készüléktől függően kb. 40 és 500 bar között) annak érdekében, hogy nagy sebességgel kivetítse. Segítünk választani!

Tartalomjegyzék
  1. Sterimó választási szempontok
  2. Elektromos, akkus, benzinmotoros magasnyomású mosót válasszak?
  3. Ajánljuk-e neked kifejezetten valamelyik márkát?
  4. Legjobb magasnyomású mosók
  5. A biztos választás, ha otthonra keresel
  6. Akkus megoldás, ha esetleg nincs áramforrás
  7. A legjobb benzines sterimó - ha óriási nyomásra van szükség

A magasnyomású mosók, vagy sterimók számos területen lehetnek segítségünkre a házkörüli feladataink során. Mielőtt megvizsgálnánk a választás szempontjait, érdemes röviden kitérni arra, hogy mi is az a magasnyomású mosó, mi a működési elve és milyen típusok léteznek.

A magasnyomású mosó egy olyan sokoldalúan felhasználható tisztító eszköz, amely nyomás alá helyezi a vizet (a készüléktől függően 80 és 500 bar között) annak érdekében, hogy nagy sebességgel kivetítse. Legyen meleg vagy hideg, ezt a vizet egy lándzsán keresztül vetíti a nagyobb hatékonyság érdekében. Ennek következtében eltávolítja a szennyeződéseket a kemény felületek felszínéről. A magasnyomású mosók elektromos, benzin- vagy dízelüzeműek lehetnek. Kaphatóak akkumulátoros kivitelben is.  

Legjobb magasnyomású mosó

Sterimó választási szempontok

A magasnyomású mosók árai valamivel 30 ezer forint felett kezdődnek, és a választék csúcsán több százezer forintba is kerülhetnek, ezért nagyon fontos, hogy mindenki pontosan azt a készüléket vegye, amire szüksége van. Néhány támpont a döntéshez:

Az első lényeges szempont amit át kell gondolnunk, hogy milyen gyakran használnánk a készüléket. Ha csak havonta egy-két alkalommal vesszük elő a készüléket, mert például csak az autónk tisztításához használjuk, akkor bátran válasszunk az olcsóbb, kisebb teljesítményű típusok közül, azok is sokáig jól fognak szolgálni. Ha ennél gyakrabban kerül használatba az eszközünk, akár hetente többször is használnánk a készüléket, érdemes egy kicsit többet költeni rá és egy nagyobb teljesítményű magasnyomású mosót választani.

Ezek az eszközök teljesítményükben, szolgáltatásaikban is nagyon eltérnek egymástól, mindenképpen érdemes végigolvasni a Profibarkács leírásait az eszközökről, vagy ha bizonytalanok vagyunk, ügyfélszolgálatunkon kérni tanácsot. Amennyiben a magasnyomású mosónak naponta több órát kell üzemelnie éveken keresztül, mert mondjuk szerelőműhelyt, autómosót üzemeltetünk, mindenképpen a felsőkategóriás, készüléket  érdemes választani. Ezek teljesítménye is nagyobb, mint az otthoni felhasználásra szánt eszközöké, ami csak annyit jelent, hogy ugyanazt a munkát hamarabb lehet velük elvégezni, aminek napi 30 vagy 100 autó mosásánál már lehet jelentősége. Ezekben az eszközökben már az alkatrészek és a felhasznált anyagok is ipari igénybevételhez készültek.

A másik lényeges szempontként azt kell megvizsgálnunk, hogy mire használnánk a magasnyomású mosónkat. Ha csak vízzel szeretnénk mosni, ahhoz válasszunk készüléket. Ha gyakran használnánk sampont, mosószert is a tisztításhoz, akkor ügyeljünk rá, hogy a kiválasztott készüléknek legyen mosószer adagolója is, ez utóbbi például olajos szennyeződések eltávolításához nélkülözhetetlen. Ilyenkor jön jól a három az egyben lándzsa, amellyel a vízpermetet, a vegyszeres mosást és a nagynyomású lemosást egy fejjel tudjuk megoldani. Ha a terasz kövét is szeretnénk időnként tisztítani anélkül, hogy bármit összefröcskölnénk, célszerű olyan modellt választani, amelyikhez jár terasztisztító kefe.

A címben feltett kérdésre, tehát, hogy melyik a legjobb magasnyomású mosó, nem lehet egyértelműen válaszolni. Legfeljebb valami olyasmit, hogy minden magasnyomású mosó a legjobb lehet, ha azt az igényeidhez és felhasználási szokásaidhoz jól illeszkedően választod.

magasnyomású mosó terasz tisztításához

Elektromos, akkus, benzinmotoros magasnyomású mosót válasszak?

Ez attól függ, hogy milyen gyakran, milyen munkákhoz használnánk. Ha egy óriási birtokon, vagy farmon használnánk, akkor mindenképpen egy nagyteljesítményű, benzines magasnyomású mosót használjunk.

Ha olyan helyen szeretnénk használni, ahol nincs áramellátás, vagy nem akarunk a vezetékekkel bajlódni, nem is túl nagy a terület, ahol bevetnénk. akkor válasszunk akkus magasnyomású mosót.

A hagyományos, elektromos magasnyomású mosó azért praktikus, mert nem kell eldöntenünk, hogy az akkus gépek esetében melyik tremékcsaládot akarjuk hosszútávon használni (hiszen akkus gépek esetében fontos  a fúrótól a fűnyíróig egy termékcsaládból választani, hogy ugyanazzal az akksival és töltővel használhassuk), illetve munka közben sem kell a töltöttségi állapotra figyelni.

Ajánljuk-e neked kifejezetten valamelyik márkát?

Szinte mindegyik barkácsgép, kerti gép gyártó foglalkozik sterimók gyártásával is. Yato, Scheppach, Hecht, Riwall, Graphite, Neo, Hyundai, Verto mind beszáll a versenybe. Ezek közül a Riwall Pro, Yato és Graphite gépeket emelnénk ki. Ezek pontosan ugyanazt, vagy még többet tudnak mint az ismertebb Karcher gépek, de jóval kedvezőbb áron.

 

Legjobb magasnyomású mosók

A biztos választás, ha otthonra keresel

Ez az egyik kedvencünk a Riwall PRO REPW 150 SET mert rengeteg tartozék jár hozzá duguláselhárításra való magasnyomású hosszabbító tömlő is.

Riwall PRO REPW 150 SET magasnyomású mosó - 150 bar, tartozékokkal

Műszaki adatok:

  •  Teljesítmény: 2000W
  •  Max. nyomás: 150 bar
  •  Vízszállítás: 7,8 liter/perc
  •  Belépő víz max. hőmérséklete: 40°

A Riwall magasnyomású mosó jellemzői

  • önfelszívó funkcióval ellátva, vízfelszívás történhet tartályból, vödörből, hordóból vagy folyóvízből is
  • auto-stop funkció
  • átlátszó vízszűrő - ránézéssel ellenőrizhető
  • sík vízsugár, mely a fúvóka puszta elfordításával kiszélesíthető
  • a rotációs turbófúvóka erős vízsugarával a legmakacsabb szennyeződések eltávolítására is alkalmas
  • beépített tartozéktartó a nagynyomású szórópisztoly és szórószár részére, tömlőtartó, tömlődob

A mosó tartozékai: 

  • gyorscsatlakozós, nagynyomású szórópisztoly
  • szórószár forgatható fúvókával
  • szórószár rotációs turbófúvókával
  • magasnyomású tömlő 5 m, tömlődobon
  • magasnyomású hosszabbítótömlő 8 m
  • univerzális mosókefe
  • felülettisztító elektromos kábel 5m
  • integrált mosószertartály
  • szivattyú önfelszívó funkcióval

 

Akkus megoldás, ha esetleg nincs áramforrás

Ezt abban az esetben ajánljuk, ha tényleg ki vannak zárva az elektromos megoldások, mert jóval kisebb a teljesítményük. Akku és töltő nem jár hozzájuk jellemzően, így ha azt is kéne venni akkor árban se olyan vonzóak.

Nekünk a kedvencünk az akkusok közül a Yato 18V akkus magasnyomású mosó.

  YATO Akkus magasnyomású mosó 18 V 23 bar (akku + töltő nélkül)

  • 23 Bar maximális nyomás
  • kb. 30 perc munkaidő 4Ah akkuval
  • integrált szivattyú, ami lehetővé teszi a vízszívó funkciót, nem szükséges a vezetékes víz
  • 6 méteres tömlővel
  • integrált mosószertartály

 

A legjobb benzines sterimó - ha óriási nyomásra van szükség

Ajánljuk a Scheppach HCP 2600 benzines magasnyomású mosót!

Scheppach HCP 2600 benzines magasnyomású mosó - 200 Bar

  • Max nyomás: 200 Bar
  • Vízszállítás: 8,7 liter / perc
  • Teljesítmény: 4,4 Le (3,2 kW)
  • 7,5 méteres tömlővel, pisztolyyal és 5 fúvókával
  • 2+2 év garancia

Ezzel az óriási maximális nyomás miatt a legmakacsabb szennyeződéseket is el lehet távolítani. Ha a munkához izomra van szükség, ezt vedd, ár-érték arányban a legjobb.

 

Az összes magasnyomású mosót a Profibarkácson itt találod!

Kapcsolódó ötletek