KPE cső idomok

A KPE cső idomok (vagy más néven polietilén cső idomok) olyan csatlakozó elemek, amelyeket PE (polietilén) csövek rendszereiben használnak, a gázszállítás és különösen a vízellátás vagy öntözés területein. Számos formában és méretben elérhetőek ezek az eszközök, amelyek mind különböző funkciókkal és csatlakozási lehetőségekkel rendelkeznek, ezzel kielégítve a vásárlói igények széles körét.

Szűrés és rendezés
Szűrés törlése
Ár  (Ft)
-
190 Ft - 890 Ft
Márka
Termék státusza
Szűrés és rendezés
50 termék
50 termék

Mi az a KPE cső?

A KPE cső egy közkedvelten használt mozaikszó, jelentése kemény polietilén, tehát a cső azon tulajdonságát, hogy kiválóan ellenáll az őt érő hatásoknak (mint például az agresszív vízzel szembeni ellenállóképesség), azt a nagy sűrűséggel bíró anyagának köszönheti.

Ami az alkalmazási területét illeti, a leggyakoribb az öntözőrendszerek esetében és az ivóvíz továbbításánál fordul elő: itt azért kedvelik különösképpen ezt az anyagot, mert nagyon könnyen megmunkálható és egyszerűen lehet szerelni. Míg ezutóbbinál alkalmazható az összeszereléséhez tompahegesztés, tokos fúziós hegesztés vagy elektrofúziós hegesztés is, addig az öntözőrendszerek esetében villámgyorsan megoldható az összekapcsolásuk KPE cső idomokkal is.

Elsősorban kültéri használatra fejlesztették ki őket, de napjainkban a felhasználás helyszínei egyre inkább kibővültek. A gyorsan és könnyedén összeszerelhető csöveket többnyire 100 méteres standard tekercsben lehet megvásárolni, de ha éppen csak kisebb méretre lenne szükségünk, akkor az is megoldható. Használatuknak számos előnye van, többek között, hogy sokrétűen alkalmazhatóak, rendkívül tartósak és időtállóak, valamint sokszínűen összeilleszthetőek és nemcsak rugalmasak, de igen stabil vezetékhálózati konstrukciókat is ki lehet építeni a segítségükkel.

A KPE cső idomok típusai és funkciói

A KPE cső idomok számos típussal és funkcióval rendelkeznek, amelyek beszerzése mindig aszerint történik, hogy az igényeinknek vagy a munkálati terveinknek melyik fajta felel meg a legjobban.

Egyenes csatlakozók (toldók): Ez a típus arra szolgál, hogy két egyenes KPE csövet kapcsoljon össze, redukciós változata pedig különböző átmérőjű elemek összekötésére is alkalmas. Webshopunkban számos féle elérhető, mint például a Flo KPE cső csatlakozó, vagy ugyan ennek a márkának a cső toldója.

Könyök idomok: Ez a típus arra alkalmas, hogy úgy kösse össze az elemeket, hogy közben megváltoztatja a csövek irányát. Ez történhet 90°-os szögben vagy 45°-os szögben egyaránt.

T-idomok: A T-idom három cső összekapcsolására alkalmas, egy ágon merőlegesen, két ágon pedig egyenesen vagy vízszintesen. Mielőtt vásárolunk, mindenképpen tájékozódjunk itt is a méretekről.

További idomok: Léteznek a legnépszerűbbeken túl természetesen további KPE cső idomok is, mint például a kereszt idom, amely négy cső összekapcsolására alkalmas, vagy a csődugók, amelyek a csőrendszer lezárására alkalmasak.

Mivel webáruházunkban a típusokból számos féle modell megtalálható, ezért annak érdekében, hogy döntsünk, érdemes lehet népszerűség szerinti listázásra állítani a termékeket, valamint szétnézni a hiteles vásárló vélemények között is.

A KPE cső idomok előnyei

A KPE cső idomok egyik legnagyobb előnye, hogy igen hosszú élettartamot kínálnak, sok esetben akár több évtizedig is használhatóak, tekintve, hogy nem igényelnek gyakori karbantartást, javításuk hegesztési technikákkal pedig könnyen elvégezhető kisebb sérülések esetén. Ezek az eszközök képesek ezentúl ellenállni a talajmozgásnak és a különböző mechanikai hatásoknak is, illetve nem korrodálódnak sem a víz, sem a vegyi anyagok hatására. Habár tényleg egyszerű a szállításuk és a betelepítésük is, mégis egy igen speciális feladatot látnak el, és képesek biztosítani a csőrendszerek hatékony és biztonságos működését. Végül pedig az sem elengedhető szempont, hogy rendkívül alacsony költségű befektetésnek számítanak, és hosszú távon is gazdaságos megoldások.

Mire érdemes odafigyelni a KPE cső idomok esetében?

Az alapvető funkciók és méretek áttekintése után, vásárlás előtt fontos megfontolni azt is, hogy milyen árkategóriában gondolkodunk. Érdemes tudni, hogy a különböző árszintek, mint mindig, most is a termék műszaki minőségét jelölik, és habár ezek általában mindig jó árban beszerezhető eszközök, itt sem ajánlott ismeretlen márka modelljei mellett voksolni a spórolás érdekében. A magasabb árfekvésű elemek rugalmasabbak és ellenállóbbak, vagyis pont arra lettek tervezve, hogy a fokozott külső és belső igénybevételnek egyaránt meg tudjanak felelni.

Mielőtt összeszerelnénk az idomokat győződjünk meg arról, hogy biztosan szennyeződésektől mentesek ezek is, és KPE csövünk is, ha pedig már minden egyben van, végezzünk nyomáspróbát annak érdekében, hogy lássuk van-e bármilyen szivárgás a rendszerben. Semmiképpen se térjünk el az alkalmazásukkor a vonatkozó szabványoktól és előírásoktól! Emellett az is elengedhetetlen, hogy adott legyen a megfelelő munkakörnyezet az összeszereléskor, és hogy viseljük a megfelelő védőfelszerelést a különböző balesetek elkerülése végett.

Ha biztosítani szeretnénk KPE cső idomaink minél hosszabb élettartamát, akkor ellenőrizzük a rendszert minél gyakrabban hibák és szivárgások után kutatva, különösen az üzembe helyezést követő első néhány hétben. A karbantartást pedig azokon a szakaszokon érdemes a legkörültekintőbben elvégezni, amelyek a legnagyobb terhelésnek vannak kitéve.

Ha egyéb eszközre is szükséged van a megfelelő locsoláshoz, teljes öntözés kínálatunkat itt találod.